Regióny Košice Top

FOTO Lesníci autom ZABILI šteňa 13-ročného chlapca! Potom vraj ZMIZLI: TOTO je ich REAKCIA k nešťastiu

Zrazený psík na ceste. ZDROJ: mapaslovenskyraj.sk

SPIŠSKÁ NOVÁ VES – Otrasný, neľudský a nepochopiteľný čin sa stal v spišskonovoveskej časti Novoveská Huta. Na lesnej ceste v blízkosti rodinného domu zrazilo terénne auto len 8-mesačného psíka, ktorého majiteľom bol 13-ročný chlapec. Zarážajúce je, že šoférmi tohto auto boli miestni lesníci.

 

Udalosť, ktorá sa stala pred necelým týždňom na Spiši, pobúrila celé Slovensko. Status o tom, ako vodiči terénneho auto, ktorí zrazili len osem mesačné šteňa vlčiaka a bez váhania z mieste odišli, obletel všetky sociálne siete. Najhoršie na tom je, že psíkov majiteľ, 13-ročný chlapec z tej istej obce, na nich po strašnom nešťastí ešte mával a s plačom prosil o pomoc. Šoféri však bez mihnutia oka išli ďalej.

Až neskôr sa ukázalo, že bezbranné zviera mali usmrtiť miestni lesníci. O to nepochopiteľnejšie je ich reakcia. Chlapčekov otec o tom otvorene prehovoril v statuse na jednej z facebookových stránok.

„Posledný post s naším priateľom a naším psom. Včera nám ho zabili, zrazili jeepom na lesnej ceste za domom na samote v Rybníkoch lesníci,“ píše sa v statuse. Spomínaní lesníci mali patriť pod Lesy mesta Spišská Nová Ves. Otec ďalej opisuje hrôzostrašné okolnosti, pri ktorých rodina prišla o psíka.

Chlapec so svojim štvornohým priateľom. ZDROJ: mapaslovenskyraj.sk

„Syn ho pustil z kopca pobehať, keď prišiel zo školy. Chvíľku pri ňom nebol a lesníci ho zabili, lebo im skákal okolo auta. Mal 8 mesiacov, chcel sa hrať, bolo to dieťa. Tí ľudia zabíjajú zvieratá každý deň v lesoch a bez ľútosti zabili aj nášho psa!“

Odišli bez pomoci 

„Syn stihol pribehnúť a s plačom ukazoval lesníkom v odchádzajúcom jeepe, aby zastali a pomohli mu, no zdrhli ako také potkany a nechali môjho 13-ročného syna v slzách s mŕtvym priateľom, naším psom! Hanba vám, vy potkany!“, píše zúrivý otec.

Zrazený psík na ceste. ZDROJ: mapaslovenskyraj.sk

Na obvinenia reagovali aj lesníci z Lesov mesta Spišská Nová Ves. Ako píšu, v prvom rade sa ospravedlňujú majiteľom psa. Voči obvineniam sa ohradili a tvrdia, že nie sú pravdivé.

Lesníci reagujú: Nie sme žiadni zabijaci

„Nie sme žiadni ‚zabijaci‘ psov a iných zvierat a ani žiadne ‚potkany‘, ako nás mnohí nazývate. Ak by niekto chcel toho psíka úmyselne usmrtiť autom, tak by ho musel zraziť jeho prednou časťou. Skutočnosť je taká, že zamestnanci Lesov mesta Spišská Nová Ves s.r.o. v poobedňajších hodinách išli služobným autom Ford Ranger po ceste z Vojtechovej samoty do Novoveskej Huty, kde im v časti Rybníky prekrížil cestu pes, ktorý zúrivo brechajúc  skákal okolo auta, na čo vodič auta a spolujazdec (obaja lesníci) zareagovali tak, že auto zastavili,“ vysvetľujú lesníci.

Ako ďalej opisujú, lesníci sa spočiatku snažili odohnať psa trúbením. Ten však na to nereagoval, a tak sa lesníci rozhodli pokračovať v ceste ďalej. “Po chvíli trúbenia bez akéhokoľvek náznaku, že je  majiteľ  v blízkosti, sa rozhodli  za neustáleho ataku psa na vozidlo pokračovať v ceste. Po chvíli si spolujazdec všimol, že popri pravom zadnom kolese beží  pes, na čo šofér vozidla zvýšil rýchlosť s úmyslom sa od neho odpútať.  Za chvíľku už spolujazdec v spätnom zrkadle vozidla psa neregistroval a pokračovali v ceste do Novoveskej Huty,” opisujú ďalej.

Trpí celá rodina

Asi po 15-tich minútach išlo tou istou cestou druhé lesnícke auto, pričom jeho posádka si všimla, že na ceste leží zranený pes. Lesníci ale tvrdia, že pri ňom nebolo žiadne dieťa.

Na opis lesníkov následne reaguje opäť majiteľ zrazeného psa. Ten tvrdí, že jeho syn videl druhé auto prechádzajúce okolo mŕtveho psa a mal za ním aj kričať.

„Nedá sa nevedieť, ako šofér, že som zabil takého psa! Jeep, ktorý máte má dosť veľké späťáky a museli ste o tom vedieť a zdrhnúť, respektíve ste ho úmyselne zabili! Pes nemá na sebe žiadne známky od pneumatík a má len jedno zranenie, a to, že mu tiekla krv z jedného ucha. Ako je možné takto zabiť takého psa???,“ zúri majiteľ psa.