FOTO Košičania sa dočkali. V centre po vyše roku otvorili obchodný dom v ikonickej budove

KOŠICE – Biela budova v centre mesta na konci Hlavnej ulice neznamená pre Košičanov len obyčajný obchodný dom. Niekoľko desaťročí dotvára atmosféru a patrí k ikonickým stavbám Košíc.

 

Viac ako rok prebiehali rekonštrukčné práce a vo štvrtok 22. apríla privítal obchodný dom Urban prvých zákazníkov. Vďaka uvoľneniu opatrení sa hneď v prvý deň otvorila väčšina obchodov a služieb. Otváracie hodiny väčšiny prevádzok sú každý deň od 9:00 do 21:00 hodiny.

„Veľmi nám, záležalo a urobili sme všetko pre to, aby sme aj napriek zložitej situácii a mnohým obmedzeniam mohli otvoriť obchodný dom v čo najväčšom rozsahu,“ hovorí Matúš Dunaj zo spoločnosti ARKON, ktorá stojí za rekonštrukciou.

Obchodný dom sa nachádza v atraktívnej lokalite, ktorá bola tradičným miestom nákupov pre Košičanov.

 

Budova dotvára atmosféru a patrí k ikonickým stavbám Košíc. Zdroj: Zoznam.sk / Miro Vacula

Najväčšími zmenami prešiel interiér budovy, kde po odstránení pôvodnej stropnej konštrukcie vznikla nová dominanta interiéru, galéria, ktorá presvetlí priestor budúceho foodcourtu.

Práve plánovanie otvorenia gastro prevádzok ovplyvnila koronakríza a s ňou súvisiace obmedzenia azda najviac, preto nájomcov z odvetvia gastra predstavia až v najbližšom čase. „S nájomcami týchto prevádzok intenzívne rokujeme, aby sme už čoskoro mohli predstaviť aj nové gastro koncepty a doplniť tak existujúcu ponuku gastra v centre Košíc,“ doplnil Matúš Dunaj.

Kompletnou obnovou prešla aj umelecká fasáda od akademickej sochárky Jany Bartošovej Vilhanovej s typickými obkladovými tvarovkami a opäť sa tak stane jednou z dominánt centra Košíc. Práve historicky chránená fasáda je typickým prvkom obchodného domu a ku košickému korzu jednoducho patrí.

 

Viac o téme: centrum, ikonická budova, Košice, nákupy, obchodný dom, rekonštrukcia, rekonštrukčné práce

Súvisiace články