Dobrá správa pre budúce mamičky. V Košiciach kompletnezrekonštruovali pôrodnicu

SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. je najväčší poskytovateľ komplexných informačných služieb na Slovensku. Je moderným informačným médiom založeným na báze nezávislej tlačovej agentúry.

KOŠICE – Nemocnica Košice – Šaca kompletne zrekonštruovala pôrodnicu a oddelenie šestonedelia. Pôrodnica má päť nových pôrodných boxov, dve nové operačné sály a kompletne zrekonštruované priestory oddelenia šestonedelia. Výška investície do zrekonštruovania Gynekologicko-pôrodnickej kliniky a Novorodeneckého oddelenia presiahla dva milióny eur. Spoločnosť Agel, do skupiny ktorej nemocnica v Šaci patrí, ich hradila z vlastných zdrojov. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa Iveta Chreneková.

 

Pôrodnica okrem pôrodných boxov získala rekonštrukciou priestorov kliniky aj dve úplne nové operačné sály. „Tie budú využívané tak na pôrody, pri ktorých je indikovaná sekcia, teda pôrod cisárskym rezom, ako aj na ostatné gynekologické zákroky,“ uviedol prednosta Gynekologicko-pôrodnickej kliniky Ján Richnavský.

Počas rekonštrukcie prešlo kompletnou obnovou aj oddelenie šestonedelia. „Žena je po pôrode vysilená, potrebuje prvé dni prežiť v príjemnom prostredí a venovať všetku energiu, aby sa zžila so svojím bábätkom,“ vysvetľuje primárka Novorodeneckého oddelenia Slávka Virágová.

Kompletná rekonštrukcia pôrodnice trvala viac ako pol roka. Zrekonštruovaná plocha tvorí 1 762 metrov štvorcových a investora stála viac ako dva milióny eur. „Naši odborníci pomôžu na svet priemerne 1 900 bábätkám ročne. Teší nás, že sme mohli urobiť ďalší krok k skvalitneniu našich služieb pre naše klientky a pacientky,“ uzavrel riaditeľ nemocnice Ján Slávik.

V pôrodnici v Šaci sa ročne narodí okolo 1 900 detí, ktorým na svet pomáha 13 lekárov. Následne sa o novorodencov stará tím siedmich lekárov Novorodeneckého oddelenia.

Viac o téme: Košice - Šaca, lekári, mamičky s deťmi, nemocnica, novorodenencké oddelenie, odborníci, pôrodné boxy, pôrodnícke oddelenie, rekonštrukcia, skvalitnenie služieb

Súvisiace články