Krimi Regióny Košice Michalovce Top

DETAILY TRAGÉDIE: Kto je Zuzana, ktorá sa OBESILA po súde? Pred rokmi ZAVRAŽDILA známeho ŠPORTOVCA! Ostal po nich syn

Zdroj: Facebook, FB/Polícia SR

MICHALOVCE – Rodina v Michalovciach píše mimoriadne tragický príbeh. Po tom, čo včera Zuzanu (†47) odsúdili za vraždu manžela, známeho boxera Petra Kosára (†45), spáchala samovraždu. Ostal po nich 15-ročný syn.

K vražde došlo ešte v júli 2019, keď Zuzana v noci usmrtila svojho manžela Petra kuchynským nožom, ktorým ho zasiahla do ľavej časti hrudníka. Potom ho zamkla v byte a odišla. Dokázal ale zavolať na tiesňovú linku. Muža previezli do nemocnice ešte živého, na operačnom stole však napriek snahe lekárov zomrel.

Za tragédiou stali manželské problémy. Matka zavraždeného Petra vravela, že manželka mala muža psychicky aj fyzicky týrať. Po skutku u nej v moči našli dokonca aj drogy. Na prvý pohľad pritom išlo o idylickú rodinku so synčekom. Manžel bol vášnivý športovec, tréner boxu, osobný tréner a vyhadzovač, ktorého poznalo takmer celé mesto. Manželka dcéra známeho dnes už nebohého právnika a renomovanej notárky.

Ústavný súd ju prepustil, čakala s náramkom

Obžalovaná Zuzana strávila dva roky za mrežami, pustili ju až po rozhodnutí Ústavného súdu SR. Jej väzba totiž trvala neprimerane dlho. Na rozhodnutie čakala na slobode s monitorovacím náramkom. Súd jej vymeral 20 rokov väzenia, no odvolala sa, a tak rozhodoval krajský súd. Odvolací súd v stredu (31.1.) potvrdil 20-roný trest, a to v najprísnejšom stupni stráženia.

Prípad vraždy boxera Petra tak definitívne uzavreli po štyroch rokoch. Keďže obžalovaná si vypočuť verdikt na súd do Košíc neprišla, do Michaloviec po ňu vyrazila policajná eskorta. Už o chvíľu však bolo jasné, že do väzenia nenastúpi. Zuzana si po tom, čo sa dozvedala rozhodnutie, v dome siahla na život. Obesila sa. Policajti našli jej telo visieť z balkóna.

Syn prišiel o oboch rodičov

Jana, matka zavraždeného hovorí, že sa s tým nevie vyrovnať a že svojej neveste nikdy nepriala nič zlé. Po Zuzane ostal 15-ročný syn. „Nič nevie. Teraz ho nepustím do školy. Idem sa poradiť so psychologičkou, čo mám robiť, ako to povedať,“ povedala Jana včera pre TV Markíza.