Regióny Košice

DETAILY CHLADNOKRVNEJ VRAŽDY! Muž DOBODAL ženu: Chytili ho so zakrvaveným NOŽOM v ruke

V Košiciach muž dobodal ženu. ZDROJ Facebook/Polícia SR

KOŠICE – Včera ráno policajtom zavolali, že v jednom z obytných domov v košickej mestskej časti Západ malo dôjsť k napadnutiu 65-ročnej ženy. Informovala o tom košická policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.

 

“Na miesto boli ihneď vyslané policajné hliadky pohotovostnej motorizovanej jednotky. Po príchode na miesto našli na jednom z poschodí ženu, ktorej už príslušníci mestskej polície poskytovali predlekársku prvú pomoc,” spresňuje hovorkyňa.

V byte zostala ešte jedna osoba, ktorú odôvodnene podozrievali z napadnutia ženy. Policajti pod hrozbou použitia zbrane osobu vyzvali, aby z bytu vyšla von s rukami nad hlavou. “Po opakovanej výzve z bytu vyšiel 69-ročný muž s ostrým zakrvaveným predmetom v ruke. Policajti muža okamžite za pomoci donucovacích prostriedkov spacifikovali,” konkretizuje Ivanová.

Žiaľ, žena, ktorej posádka RZP poskytovala pomoc, zraneniam aj napriek ich snahe na mieste podľahla.

“Podľa doposiaľ zistených informácií mal podozrivý 69-ročný muž nezisteným ostrým predmetom do rôznych častí tela opakovane bodnúť nebohú ženu a spôsobiť jej tak zranenia nezlučiteľné so životom,” dodáva hovorkyňa.

Vzhľadom na zranenia, ktoré boli zistené u podozrivého muža, bol prevezený do jednej z košických nemocníc, kde bol po operačnom zákroku krajským policajným vyšetrovateľom zadržaný. Stopy, ktoré boli zaistené pri obhliadke miesta činu, budú predložené na kriminalisticko-expertízne skúmanie.

Po ukončení obhliadky miesta činu a vykonaní prvotných neodkladných úkonov na mieste činu vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach začal trestné stíhanie pre obzvlášť závažný zločin vraždy.

“V súčasnosti sa vykonávajú ďalšie potrebné procesné úkony, smerujúce k vzneseniu obvinenia, preto ďalšie informácie v tejto chvíli nie je možné poskytnúť ďalšie informácie,” vysvetľuje Ivanová.