Regióny Košice Trebišov

AKTUÁLNE V tomto meste platí druhý stupeň povodňovej aktivity, vodu prečerpávajú

Ilustračné foto. Zdroj: TASR

TREBIŠOV –  Trebišov 14. decembra (TASR) – Na území mesta Trebišov je aktuálne vyhlásený druhý stupeň povodňovej aktivity. Mesto vlastnými kapacitami už niekoľko dní prečerpáva vodu zo zaliatych častí, zväčša ide o časti ulíc a záhrady, a v tejto činnosti bude pokračovať aj v nasledujúcich dňoch. Uviedla to hovorkyňa mesta Martina Mištaničová.

Mesto je podľa nej v nepretržitom kontakte s poverenými zamestnancami Slovenského vodohospodárskeho podniku (SVP), ktorí priebežne monitorujú situáciu na toku rieky Trnávka. “Tá je momentálne stabilizovaná,” skonštatovala hovorkyňa.

V stredu (13. 12.) o 23.00 h došlo podľa radnice ku kulminácii hladiny Trnávky, následne o 1.30 h nastal pokles hladiny. “Mesto prostredníctvom členov Dobrovoľného hasičského zboru (DHZ) a pracovníkov mesta zabezpečovalo operatívne zastavenie čerpadiel prečerpávajúcich vodu z mestského parku s následným uzatvorením ventilov, aby nedošlo k spätnému zaplavovaniu mestského parku,” uviedla Mištaničová. Zároveň bol vykonaný monitoring na priľahlých odvodňovacích kanáloch v časti Trebišov a Milhostov.

“Štvrtok po zasadnutí povodňovej komisie jej predseda príkazom nariadil prečerpávanie vnútorných vôd v časti mesta – rómska osada, východná, južná a západná časť Milhostova, aby sa zabránilo poškodeniu majetku občanov bývajúcich v priľahlom území,” doplnila hovorkyňa.

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal pre štvrtok výstrahu tretieho stupňa pred povodňou pre oblasť Trebišov – Roňava. Výstraha druhého stupňa platí v okrese Trebišov bez Roňavy. “Podľa predpokladaného vývoja poveternostnej a hydrologickej situácie, na vodných tokoch Bodrog a Chlmec budú naďalej pretrvávať vysoké vodné stavy na úrovni stupňa povodňovej aktivity,” informoval SHMÚ.