Regióny Košice Domáce Michalovce Top

AKTUÁLNE TRAGICKÝ KONIEC PÁTRANIA Mladú ALENKU našli MŔTVU! ZÁHADNE zomrel aj MAREK: Čo sa stalo? Bolestivé slová SESTRY

Nezvestnú Alenu našli žiaľ neskoro. Pred pár dňami skončilo tragicky pátranie aj po Marekovi. Zdroj: Polícia SR

KOŠICE, MICHALOVCE – Už štvrtú osobu, po ktorej vyhlásili pátranie na Východe Slovenska, našli v posledných dňoch, žiaľ, neskoro. Najnovšie dnes ráno pátracie tímy museli aj v prípade nezvestnej 31-ročnej Aleny oznámiť smutnú správu.

Pátranie po Alene z okresu Košice II vyhlásilo tamojšie okresné riaditeľstvo polície len včera 21. decembra. Už dnes ráno pátracie zložky informovali o odvolaní pátrania. “Veľmi smutná správa. S ľútosťou oznamujeme, že Alena S. sa našla, no žiaľ neskoro,” uviedol Záchranný systém Slovensko. Bližšie informácie o okolnostiach, za ktorých nezvestnú našli, nateraz nie sú známe.

Nezvestnú Alenu našli žiaľ neskoro. Pred pár dňami skončilo tragicky pátranie aj po Marekovi. Zdroj: Polícia SR

Mareka hľadali týždeň, telo našli pred domom

Záhadnou je smrť nezvestného 46-ročného Mareka zo Zbudze (okres Michalovce), o ktorom blízki celé dni nevedeli, kam sa podel. Z domu vraj odišiel ešte minulý týždeň a odvtedy sa nikomu neozval. Najhoršie obavy rodiny sa potvrdili. Policajti pátranie odvolali v stredu (20. decembra), žiaľ, rodine museli oznámiť tú najsmutnejšiu správu. Ako približuje TV JOJ, bezvládne telo objavili v miestnom potoku pred rodinným domom, kde žil so svojou mamou. Podľa susedov bol starým mládencom.

Marekove nehybné telo ležalo v potoku pod strmým svahom. Na breh ho vytiahli hasiči. Zásah bol pre nich pomerne komplikovaný. “Osoba bola v hĺbke asi tri metre. Osobu sme vytiahli pomocou rebríka a nosítka, tým že sme ho vlastne priviazali na to nosítko a vytiahli na breh vonku,” priblížil pre televíziu veliteľ zásahu. “Nemám slov, je mi ťažko. Ďakujem všetkým, ktorí sa na tom podieľali,” povedala sestra nebohého muža.

Za akých okolností muž zomrel, zisťujú policajti. Jednou z možných verzií je, že do potoka nešťastne spadol. “Obhliadajúci lekár na mieste nevylúčil cudzie zavinenie, preto na zistenie presnej príčiny smrti bolo nariadené vykonanie pitvy,” informovala polícia, ktorá začala trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia.

Neskoro našli aj ďalších mužov

V posledných dňoch pátracie tímy informovali oj o viacerých smutných koncoch pátrania. Neskoro našli aj dvoch ďalších východniarov – 37-ročného Pavla a 66-ročného Arpáda. Obrovský žiaľ prežíva taktiež rodina 26-ročného Jozefa, ktorý zmizol po firemnom večierku v Žiline. Najprv v Hričovskom kanáli našli jeho auto, na druhý deň potápači vytiahli aj jeho bezvládne telo.