Regióny Košice

AKTUÁLNE Na východe zúri ZÁKERNÉ ochorenie! Odhalili ďalšie ohniská

Ilustračné foto. Zdroj: regiony.sk

TREBIŠOV – Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Trebišove eviduje v tomto okrese aktuálne štyri aktívne ohniská vírusovej hepatitídy typu A (VHA). Patria k nim výskyty ochorenia v Trebišove, Sečovciach a v obciach Zatín a Somotor. Doznievajúcim ohniskom je obec Fejséš.

“Kumulatívne v okrese Trebišov ku dňu 19. februára bolo hlásených 59 ochorení na VHA,” informoval RÚVZ. Minulý týždeň v piatok (16. 2.) mali v okrese hlásené dve a vo štvrtok (15. 2.) tri nové ochorenia.

Trebišovský RÚVZ vydal 12. februára vyhlášky, ktorými nariadil opatrenia proti šíreniu žltačky vrátane očkovania. Týkajú sa detí v Trebišove z časti ulice Záhradná a zo Základnej a Materskej školy Ivana Krasku, ďalej detí zo Základnej školy na ulici Kossutha v Kráľovskom Chlmci a s pobytom v obci Zatín.

“Osobám, ktoré boli v priamom kontakte s chorým, bol nariadený lekársky dohľad pozostávajúci zo sledovania zdravotného stavu a aktívnej imunizácie proti vírusovej hepatitíde A,” informoval regionálny úrad na svojej webstránke.