Regióny Košice Michalovce Top

AKTUÁLNE Maličká LAURA prosí ľudí o pomoc: ZOMRELA mi MAMIČKA, nemáme ju ani za čo pochovať!

Rodina zo Strážskeho prišla o mamičku. Zdroj: Facebook/A.M.H.

STRÁŽSKE – Bolestivé chvíle rodiny zo Strážskeho na východe Slovenska. Po tom, čo im zomrela mamička, zasiahol ju nielen neopísateľný smútok, ale aj finančné ťažkosti. Našťastie, ukázalo sa, že ľudom na Slovensku dobré srdcia nechýbajú.

Večer mamičku Renátu vzala záchranka do nemocnice a v pondelok ráno naposledy vydýchla. “Dnes mi zomrela mamička, nemáme ju za čo pochovať,” smutne hovorí na videu len 6-ročná Laura a ďakuje ľudom, ktorí sa rodine v zúfalej situácii rozhodli pomôcť. “Sú veľmi chudobní. Príjem žiadny. Iba rodinné prídavky a nebohá mamička poberala dôchodok,” približuje situáciu rodinná priateľka.

Práve ona usporiadala finančnú zbierku na pohreb po tom, čo ju oslovil otec Laury. “Prišiel ku mne ráno s dievčatkom a hovorí: Mamička zomrela, je v nebíčku, za čo ju pochováme?” vraví s tým, že ostala ako nemá a slzy sa jej liali. Neváhala a so súhlasom otca sa s prosbou o pomoc ihneď obrátila na priateľov na Facebooku.

Ukázalo sa, že o dobrosrdečných ľudí stále nie je núdza. Mnohí okamžite darovali nielen peniaze. Ale niektorí prispeli aj potravinami a butik daroval šaty pre nebohú mamičku. “Veľmi si to vážim, som rád, že ľudia majú veľké srdcia, a veľmi pekne im ďakujem,” vyjadril otec vďaku ľudom, ktorí už za jeden deň vyzbierali financie na pohreb.

Podporiť rodinu v ťažkej situácii môžete darom na účet zverejnenom v príspevku na sociálnej sieti.