Košice Spišská Nová Ves Top

AKTUÁLNE FOTO Hromadná dopravná nehoda: AUTOBUS skončil prevrátený! Cesta je UZAVRETÁ

Ilustračné foto: ZDROJ: archív zoznam.sk
Ilustračné foto: ZDROJ: archív zoznam.sk

KOŠICE – Na ceste medzi Spišskou Novou Vsou a Rožňavou došlo k vážnej dopravnej nehode autobusu a dvoch áut, informuje Košická polícia na sociálnej sieti. Časť cesty zvaná Gretla je momentálne obojstranne uzavretá. Pri nehode sa zranilo päť ľudí.

Košická polícia upozorňuje vodičov na uzavretú časť cesty medzi Spišskou Novou Vsou a Rožňavou. Policajti tam aktuálne dokumentujú vážnu nehodu. Odporúčajú využiť inú trasu. Z miesta nehody do nemocnice previezli päť ľudí. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Lenka Ivanová.

“Podľa doterajších zistení 42-ročný vodič vozidla značky VW Passat z doposiaľ nezistených príčin prešiel s vozidlom do protismeru, kde došlo k zrážke s autobusom. 63-ročný vodič autobusu v snahe vyhnúť sa zrážke prudko zabrzdil, strhol riadenie vpravo a ostal stáť na trávnatom povrchu. Do autobusu z dôvodu nedodržania bezpečnej vzdialenosti narazilo zozadu vozidlo značky Citroën,” priblížila Ivanová s tým, že v autobuse sa malo v čase nehody nachádzať 21 cestujúcich.

Pri nehode sa zranilo päť ľudí, okrem vodiča a spolujazdkyne z vozidla, ktoré prešlo do protismeru, aj traja cestujúci z autobusu. Zranené osoby boli prevezené do nemocnice, rozsah ich zranení nateraz nie je známy. “Všetci traja vodiči boli na mieste podrobení dychovej skúške s negatívnym výsledkom,” dodala krajská policajná hovorkyňa.

Vážna dopravná nehoda autobusu. ZDROJ: FB/Polícia SR – Košický kraj