Regióny Košice Top

20 ROKOV NEZVESTNÁ: Bol to únos! Myslia si rodičia krásnej Timey

Timea Nagyová
Timea Nagyová je nezvestná 20 rokov. Zdroj: minv.sk

VINIČKY – Rodičia 20 rokov nezvestnej Timey ani po dvoch dekádach nestrácajú nádej, že by sa ich dcéra mohla vrátiť domov. Záhadné zmiznutie v tom čase mladistvej študentky vyvoláva dodnes množstvo otáznikov. Hľadať ju začali až po dvoch dňoch od vyhlásenia pátrania. 

 

Stalo sa to 8. januára 2002. V tom období len 16-ročná Timea Nagyová žila v malej obci Viničky v okrese Trebišov so svojimi rodičmi. Jej rodičia, ktorí dievčinu vychovali si dodnes nedokážu vysvetliť kam sa mohla mladá žena podieť. Timeu naposledy videli cestou domov z Trebišova do Viničiek. Vystúpila na autobusovej zastávke vo svojej rodnej obci a odvtedy sa po nej akoby zľahla zem. Od stanice autobusov to pri tom mala domov už len zopár metrov, tam však už nikdy nedorazila.

Pohotovostný pátrací tím vo svojom stanovisku k prípadu mladej nezvestnej napísal, že policajti začali po Timei pátrať až 48 hodín po vyhlásení pátrania, čo sa dnes už našťastie nepraktizuje. Možno práve tento čas by bol kľúčový a dopomohol by k vypátraniu dospievajúcej ženy. “Podľa výpovede člena rodiny, ktorý poprosil Pohotovostný pátrací tím o zverejnenie tohto príspevku s malou kvapkou nádeje, že aj po tak dlhom čase by sa mohol ozvať niekto, kto by do prípadu vniesol viac svetla, polícia začala konať až po dvoch dňoch od oznámenia nezvestnosti (to dnes už neplatí),” napísali pátrači z Pohotovostného pátracieho tímu na svojej sociálnej sieti ešte v roku 2019.
Timea Nagyová
Timea Nagyová je nezvestná 20 rokov. Zdroj: minv.sk
Timeinu školskú tašku s občianskym preukazom a cestovným pasom našli pohodenú pod železničným mostom Viničky. Rodina má práve z tohto dôvodu silné podozrenie, že išlo o únos a páchatelia získali aj vďaka vtedajším pravidlám pátrania čas na jej prepašovanie do zahraničia. Polícia po Timeinom zmiznutí hľadala telo nezvestnej  v rieke Bodrog. Na mieste bol vtedy vraj jeden psovod, ktorý prezeral okolie asi dve hodiny, no bez výsledku.
Na dcéru čakajú už neuveriteľných 20 rokov. Pri mene Timea Nagyová doteraz svieti v policajnom systéme nápis – nezvestná. Pokúšali sme sa informovať aj miestny úrad v obci Viničky, tí však reagovali len stroho so slovami, že mladú študentku nepoznali.
Rodina a ani dobrovoľní pátrači po ľuďoch nádej stále nestrácajú. “Dnes je tomu presne 20 rokov, kedy bola naposledy videná Timea NAGYOVÁ. Aj napriek tomu, že je to už veľmi dlhá doba a nádeje sa časom vytrácajú, niekomu stále chýba a jej rodina nás preto ešte v roku 2019 poprosila o zverejnenie príspevku,” dodali v statuse na facebooku z Pohotovostného pátracieho tímu s tým, že opätovne poprosili ľudí o pomoc.