Župné dni na Zemplíne ponúknu pestrý program: Vyvrcholia v Michalovciach

MICHALOVCE – Župné dni v Košickom kraji sa budú od pondelka (6. mája) počas piatich dní konať na Zemplíne. Vyvrcholením krajského festivalu zábavy, gastronómie a eko tém v tomto regióne bude piatkové (10. 5.) Župné mestečko na Námestí osloboditeľov v Michalovciach. Informoval o tom Košický samosprávny kraj (KSK).

Aktivitami počas týždňa ožijú okresné mestá Michalovce a Trebišov. Zapojili sa do nich michalovská Krajská hvezdáreň a Zemplínske kultúrne centrum, Zemplínska knižnica Gorazda Zvonického, ako aj Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína a Zemplínska knižnica v Trebišove. Súčasťou programu bude aj festival Otvor myseľ Fest o duševnom zdraví pre študentov stredných škôl.

Týždeň aktivít vyvrcholí v piatok od 9.00 do 21.00 h v Michalovciach. V programe budú vodíkové autíčka, ukážka remesiel, živé sochy, ale aj benefičná burza oblečenia, predstavenie cyklodestinácií či zdravotná prehliadka. Na hudobnom pódiu sa predstaví Peter Bič Projekt i Majk Spirit, na návštevníkov čaká módna prehliadka, folkloristi či konzervatoristi.

„Na Zemplíne uvedieme na svetlo sveta originálnu a svojho druhu veľmi ojedinelú kuchársku knihu. V Sto chutí kraja dostali svoje čestné miesto recepty našich predkov, ktoré si východniari z celého kraja nenechali iba pre seba, ale poslali nám ich a podelili sa o ne aj s ďalšími generáciami,“ priblížil predseda KSK Rastislav Trnka.

KSK pri príležitosti 100. výročia prvého zasadnutia Košickej župy pripravil oslavy vo všetkých regiónoch. Župné dni pokračujú na Zemplíne po regiónoch Gemer a Spiš. Podrobnejšie informácie nájdu záujemcovia na webe zupnednikosickehokraja.sk.

Viac o téme: návštevníci, program, Zemplín, župné dni

Súvisiace články