Regióny Košice

ZNÁMEHO PRIMÁTORA zosmiešňujú na Facebooku, nazývajú ho BABRÁKOM! Kto za tým stojí?

Primátor Polaček sa bude antikampani brániť súdnou cestou,. ZDROJ: Babrák/FB

 

KOŠICE – S blížiacimi sa voľbami stúpa v mestách na Slovenku aj počet útokov medzi jednotlivými kandidátmi na primátora. To platí aj pre metropolu východu, v ktorej jedna z takýchto antikampaní vyvrcholí pravdepodobne až pred súdom.

 

Súčasný primátor Košíc Jaroslav Polaček má už toho dosť. Len pred niekoľkými týždňami niekto vytvoril na Facebooku profil s názvom BABRÁK, ktorý odkazuje na Polačekovu „éru vládnutia“. Primátor sa rozhodol brániť a podal trestné oznámenie na tvorcu tejto stránky, pričom hovorí, že vie, kto za tým stojí. Vraj má dôkazy o prepojení majiteľa stránky na subjekty, ktoré sú blízke bývalej vláde.

Ide o firmu, ktorá spolupracovala so štátom

“Pri platenej reklame musí byť vždy uvedený nejaký osobný údaj, cez ktorý sa musí objednávateľ reklamy identifikovať. Zistili sme, že tento kontaktný údaj je uvedený pri spoločnosti Service Creativ s.r.o.. Táto spoločnosť podľa obchodného registra sídlila do roku 2020 v Košiciach a potom sa presťahovala do Bratislavy. Ako konateľ tejto spoločnosti je uvedený istý pán Svrčula,” približuje Polaček.

Primátor Polaček sa bude antikampani brániť súdnou cestou,. ZDROJ: Babrák/FB

Firma Service Creativ s.r.o. má na svojej webovej stránke uvedené, že spolupracovala na kampaniach pre Úrad vlády či pre ministerstvá školstva, zdravotníctva, financií, spravodlivosti a ďalšie štátne inštitúcie. Podľa dát z FinStatu však firme dramaticky klesol obrat po roku 2020, kedy došlo k zmene vlády. Podľa Polačeka to nie je náhoda.

Po zmene vlády jej klesol obrat o takmer 50 mil. eur

“Táto firma mala podľa FinStatu počas vlád SMERu (od roku 2013-2020) obrat takmer 50 miliónov eur. Odkedy sa zmenila vláda, jej obrat je 833 eur. Povedal by som, že jej zmena vlády veľmi neprospela,” poukazuje Polaček.

Polaček je presvedčený o tom, že za antikampaňou stoja subjekty blízke bývalej vláde. Svoje zistenia podáva orgánom činným v trestnom konaní a žiada aj o prešetrenie všetkých štátnych zákaziek, ktoré táto spoločnosť dostala od svojho vzniku.

Polaček: Začali sa báť

“Skúsili to pred štyrmi rokmi útokmi na moju rodinu. Báli sa môjho presvedčenia, že zastavím rozkrádanie, rodinkárstvo a vyženiem príživníkov. Podarilo sa nám to a začali sa báť oveľa viac. Za moje funkčné obdobie nemáme jedinú korupčnú kauzu, nekradneme a mesto riadime čestne a transparentne – poviem Vám, mnohým to vadí. Nenávisť na sociálnych sieťach, ale aj v postojoch a vyjadreniach mojich protikandidátov nás motivovali k tomu, aby sme zistili, kto za tými klamstvami a zlom je,” uzatvára Polaček

Naša redakcia oslovila aj firmu Service Creativ s.r.o. Tá však tvrdí, že s antikampaňou nemá nič spoločné. “Spoločnosť Service Creativ s.r.o. nemá so stránkou Babrák nič spoločné. O žiadnom podanom trestnom podaní nemáme žiadne informácie a so subjektami bývalej vlády nespolupracujeme,” uviedol  Michal Švrčula, konateľ firmy.