Regióny Košice Gelnica

Zlodej sa vlámal do reštaurácie, vystrašil ho kuchár

JAKLOVCE – Ešte v auguste tohto roku sa pod rúškom noci, doposiaľ neznámym spôsobom, dostal do vnútorných priestorov reštauračného zariadenia v obci Jaklovce (okr. Gelnica) neznámy muž. Do reštaurácie ho však nedohnal hlad.

 

Z pokladničného pultu vzal mobilný telefón a z neuzamknutej pokladne finančnú hotovosť vo výške takmer 90 eur, ktorá tam bola v bankovkách a minciach rôznej nominálnej hodnoty. Potom sa presunul na poschodie, v šatni našiel pánske oblečenie, a aby vyzeral nenápadne, obliekol si ho na seba. Takto „nahodený“ sa nenápadne pohyboval po priestoroch objektu, až kým ho nestretol kuchár. Vtedy vzal nohy na plecia a aj s odcudzenými vecami ušiel preč.

Gelnickí policajti po zhromaždení a vyhodnotení všetkých dôkazových materiálov zistili, že tohto skutku sa dopustil 23-ročný Rudolf z okresu Košice okolie, ktorý bol za obdobný skutok, a to priestupok proti majetku, postihnutý aj v predchádzajúcich dvanástich mesiacoch.

“Po vykonaní potrebných procesných úkonov poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru v Gelnici 23-ročného Rudolfa obvinil z trestného činu krádeže, za ktorý mu v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody až na 2 roky,” informovala krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.