Košice Trebišov

ZLODEJ amatér. Po ozbrojenom prepadnutí potravín a krádeži fľaše alkoholu sa prihlásil na polícii

Zlodej z predajne v Trebišove sa policajtom sám prihlásil. ZDROJ: FB/Polícia SR

TREBIŠOV – Zo zločinu lúpeže polícia obvinila 29-ročného muža z okresu Trebišov. Po lúpeži v predajni potravín v Trebišove, kde si zamaskovaný páchateľ 2. februára večer s nožom vyžiadal od predavačky fľašu alkoholu, sa sám zakrátko prihlásil na trebišovskom obvodnom oddelení Policajného zboru.

 

“Osoba zahalená kapucňou na hlave a tvárou zakrytou respirátorom vošla do predajne a pri pulte na zamestnankyňu vytiahla nôž so slovami: ‘Toto je prepad, dajte mi fľašu!’,” informovala košická krajská hovorkyňa Lenka Ivanová. Zamestnankyňa napriek obavám o svoj život a zdravie nespanikárila, stlačila núdzový signál a osobe vydala fľašu whisky. Na peniaze sa lúpežník podľa hovorkyne ani neopýtal, zamestnankyni neublížil a z predajne odišiel preč. Policajné hliadky boli na mieste do pár minút a po osobe podľa opisu začali pátrať.
K činu došlo krátko pred 19.00 h, na policajné oddelenie prišiel muž po 20.30 h s tým, že je to on, koho hľadajú. Policajti ho obmedzili na osobnej slobode a po vykonaní procesných úkonov, ktoré jeho slová potvrdili, ho vyšetrovateľ obvinil. “Keďže skutok spáchal závažnejším spôsobom konania, teda so zbraňou, v prípade dokázania viny mu hrozí sedem až 12 rokov za mrežami. Trebišovský policajný vyšetrovateľ zároveň spracoval podnet na podanie návrhu na vzatie obvineného muža do vyšetrovacej väzby,” konštatovala Ivanová.

 

Muž dôchodcovi na Spiši vzal 100 eur, hrozí mu až 12-ročný trest. Ilustračné foto. ZDROJ: FB Polícia SR

Zo zločinu lúpeže obvinila polícia 55-ročného muža, ktorý mal zobrať 75-ročnému seniorovi v jeho byte v Spišskej Novej Vsi po prebratí starobného dôchodku 100 eur. “Keďže skutok spáchal na chránenej osobe, v prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na sedem až 12 rokov,” informovala v pondelok košická krajská hovorkyňa Lenka Ivanová. K incidentu došlo v piatok 3. februára v byte seniora, v ktorom bol obvinený Spišskonovovešťan so súhlasom dôchodcu. Najprv muž chcel, aby mu senior požičal 150 eur. To dôchodca odmietol urobiť, a tak mu muž všetky peniaze, viac ako 600 eur, z vrecka nohavíc vytiahol. Následne došlo k zápasu o peniaze, napokon obvinený podľa polície odišiel so 100 eurami, ktoré uchmatol. Zanedlho muž skončil v rukách mužov zákona. Vyšetrovateľ ho obvinil a zároveň spracoval podnet na podanie návrhu na jeho väzobné stíhanie.