Regióny Košice Spišská Nová Ves Top

ZLOČIN Z VÁŠNE?! Muž DOBODAL svoju lásku priamo na ulici

Zdroj: Matúš Gavlák/TV JOJ

SPIŠSKÁ NOVÁ VES – Scéna ako z hororu sa udiala v centre mesta Spišská Nová Ves, kedy kvôli ohrdnutej láske dobodal nožom 44-ročný Novovešťan svoju expartnerku a jej mamu. Krvavý útok sa odohral za bieleho dňa pred zrakmi niekoľko desiatok ľudí.

 

Hrôzostrašný pohľad sa presne pred týždňom 28. septembra naskytol Novovešťanom, ktorí išli ráno okolo obchodného centra na tzv. Starom nástupišti. Nič netušiaca matka (64) s dcérou (34) si chceli pokojne nakúpiť v miestnom veľkoobchode. Vtedy ešte nevedeli, že o niekoľko minút sa im stane udalosť, ktorá navždy zmení ich životy. Počas toho ako vykladali nákup do motorového vozidla, sa znenazdajky pri nich objavil bývali partner 34-ročnej ženy, ktorý zaútočil nožom na obidve ženy.

„Ja som v čase, kedy sa útok stal, bola v obchode akurát oproti parkovisku. Iba som počula krik a paniku a ako ľudia utekali. Vyšla som von pozrieť sa čo sa deje a chlap už bol zadržaný nejakým druhým mužom a ženy boli skrčené pri aute,“ hovorí jedna zo svedkýň tragickej udalosti.

„Počula som ako kričí volajte políciu lebo sú bodnuté nožom. Nebola som úplne blízko aby som videla kde bodol. Len som videla ako sú už skrčené. Niekto zavolal políciu a keď prišli hliadky išla som preč. Oni to tam opáskovali a vypočúvali ľudí čo ten celý útok videli,“ opisuje svedkyňa priebeh udalosti.

Zdroj: Matúš Gavlák/TV JOJ

Podľa našich informácií mal expartner mladšej ženy dlhoročné psychické problémy. Po tom, ako sa s ním rozišla, situáciu nezvládol a definitívne sa zrútil, čo vyvolalo skratové konanie. Bohužiaľ, toto skratové konanie viedlo až k násilnému činu, presnejšie k pokusu o vraždu.

Matku bodol do krku!

„Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach obvinil z obzvlášť závažného zločinu vraždy v štádiu pokusu v jednočinnom súbehu s prečinom výtržníctva 44-ročného muža zo Spišskej Novej Vsi, ktorý včera (28.9.) dopoludnia v blízkosti centra v Spišskej Novej Vsi  fyzicky napadol dve ženy vo veku 34 a 64 rokov,“ povedala košická krajská hovorkyňa Jana Mesárová.

Podľa doterajšieho vyšetrovania obvinený muž najprv pristúpil k ženám, ktoré práve ukladali nákup do vozidla a v ruke držal nôž. Pod hrozbou zabitia mladšiu ženu udrel do oblasti brucha, staršiu odsotil. Potom sa rozbehol najprv k 34-ročnej žene a v úmysle usmrtiť bodol ju do oblasti brucha. Staršiu zo žien bodol nožom do krku. Keď sa mladšia zo žien chcela pred útočníkom ukryť vo vozidle, nožom jej uštedril ešte bodnú ranu do chrbta. V ďalšom útoku mu zabránil svedok celého incidentu, ktorý muža spacifikoval.

Hrozí mu doživotie

Policajti bezprostredne po čine páchateľa tohto skutku obmedzila na osobnej slobode aj vďaka občanom a eskortovala na policajné oddelenia na realizáciu potrebných úkonov. Obvinený 44-muž bol umiestnený do cely policajného zaistenia s podnetom na jeho väzobné stíhanie.

“Obvinenému mužovi za tento obzvlášť závažný zločin, spáchaný na dvoch osobách a na chránenej osobe, v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na dvadsať až dvadsaťpäť rokov alebo trestom odňatia slobody na doživotie,” dodáva policajná hovorkyňa Jana Mesárová.

Mladšiu ženu museli operovať

Staršia zo žien pri útoku utrpela podľa predbežnej lekárskej správy zranenia s dobou liečenia do 42 dní a mladšia ťažké zranenia s dobou liečenia viac ako 6 týždňov, ktoré si vyžiadali okamžitý operačný zákrok v nemocnici.

„Pacientky boli minulý týždeň privezené do spišskonovoveskej nemocnice. Jedna z pacientiek musela podstúpiť operáciu. Zdravotný stav oboch pacientiek je stabilizovaný. Vzhľadom na citlivosť informácií nemocnica neposkytuje bližšie informácie,“ uviedla Bianka Krejčíová, PR špecialistka siete nemocní ProCare Svet zdravia, a.s.