Regióny Košice

Z korupcie s bytmi a zákazkami v Sečovciach obvinila polícia šesť ľudí

Zdroj: Glob.sk / Dávid Duducz

SEČOVCE – Z korupcie, ktorá súvisela s prideľovaním mestských bytov a tiež so zákazkami pre mesto Sečovce (okres Trebišov), obvinil vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) šesť osôb. Počas protikorupčnej akcie na východe Slovenska NAKA zadržala jednu osobu. TASR o tom vo štvrtok informoval hovorca Prezídia Policajného zboru (PPZ) Michal Slivka.

 

Išlo pritom podľa neho o dlhodobo rozpracovanú akciu s krycím názvom Feudál. “Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry na základe zadokumentovaných dôkazov obvinil v tomto prípade až šesť osôb. Dve zo zločinu prijímania úplatku (K. P. a J. G.) a štyri z prečinu podplácania (M. H., J. M., Ľ. P. a M. D.),” uviedol Slivka. V súčasnosti polícia vykonáva neodkladné procesné úkony a informácie preto poskytne neskôr.

NAKA podľa Denníka N zadržala primátora Sečoviec Jozefa Gamráta. S primátorom sa TASR nepodarilo spojiť. Viceprimátor Sečoviec Peter Havrila sa v v súvislosti so zadržaním a obvinením nevedel bližšie vyjadriť. “Neviem sa k tomu momentálne vyjadriť, nebol som tam a nemám také informácie, takže nemôžem ich ani potvrdiť, ani vyvrátiť,” uviedol dopoludnia pre TASR.

Gamrát pôsobí vo funkcii tretie volebné obdobie, vo voľbách kandidoval ako nezávislý kandidát.