Regióny Košice Spišská Nová Ves

Vo firme Embraco Slovakia plánujú ďalšiu odstávku! K hromadnému prepúšťaniu zatiaľ nepristúpili

Embraco Slovakia plánuje ďalšiu odstávku. Zdroj: TASR
Embraco Slovakia plánuje ďalšiu odstávku. Zdroj: TASR

SPIŠSKÁ NOVÁ VES – Výrobca chladiarenských kompresorov a kondenzačných jednotiek Embraco Slovakia plánuje v dôsledku vojnového konfliktu a globálneho ekonomického vývoja ďalšiu odstávku. Firma pôsobiaca v Spišskej Novej Vsi zatiaľ k hromadnému prepúšťaniu nepristúpila. Informoval o tom riaditeľ spoločnosti Tomáš Kandra.

 

Odstávku avizuje od stredy (29. 6.), trvať má štyri pracovné dni. “Aktuálne nepočítame s prerušením výroby v celom závode, je však pripravený plán odstávok podľa aktuálneho dopytu a ten sa môže priebežne meniť,” povedal.

V spišskonovoveskom závode, ktorý je súčasťou korporácie Nidec, pracuje momentálne okolo 2000 ľudí. Kandra pripomenul, že pretrváva situácia oznámená v marci – spoločnosť nepredlžuje pracovné pomery niektorým zamestnancom, ktorí boli prijatí najmä v rokoch 2020 a 2021 a mali uzavreté pracovné zmluvy na dobu určitú.

“Celkovo je táto situácia spôsobená na jednej strane poklesom dopytu od zákazníkov v dôsledku vojnového konfliktu na Ukrajine, ale aj ďalšími ekonomickými faktormi,” dodal.

Firma na pár dní obmedzila výrobu aj začiatkom mesiaca, ako  dôvod uviedla problémy s plynulosťou logistických tokov z Ázie do Európy.