Regióny Košice Trebišov

Vláda rozdelila Trebišovu vyše milión eur. Peniaze majú použiť na desiatky projektov

Zdroj: TASR / Roman Hanc

TREBIŠOV – Od mája minulého roku vytvorili v okrese Trebišov s podporou financií z vládneho akčného plánu 1 262 nových pracovných miest. Miera nezamestnanosti oproti minulému roku klesla o 1,2 percentuálneho bodu na 11,5 percenta, čím sa okres už rok pred skončením akčného plánu dostal pod predpokladanú cieľovú mieru nezamestnanosti stanovenú v roku 2016 na 14 percent. Konštatovala to dnes vláda na svojom výjazdovom rokovaní v Trebišove. Kabinet zároveň vyčlenil dotáciu pre samosprávy a organizácie v okrese presahujúcu 1,2 milióna eur.

 

„V okrese Trebišov sa podarilo znížiť počet dlhodobo nezamestnaných. To sú tí, ktorí majú najväčšie problémy nájsť si prácu. To sú tie najzraniteľnejšie skupiny a v Trebišove sa podarilo tento počet znížiť o 50 percent,“ uviedol na tlačovej besede predseda vlády Peter Pellegrini.

„Akčný plán mal ambíciu vytvoriť viac ako 1 500 pracovných miest. K dnešnému dňu je v okrese Trebišov vytvorených viac ako 2 700 nových pracovných miest, čiže aj tento parameter sa podarilo naplniť a je perspektíva, že tu prídu noví investori,“ uviedol na tlačovej besede po rokovaní vlády jej podpredseda Richard Raši. Akčný plán okresu Trebišov ministri schválili ešte v roku 2016 s predpokladaným rozpočtom 92,6 milióna eur.

Dokočenie infraštruktúry štadióna

Vláda ako tradične na výjazdových rokovaniach vyčlenila aj v Trebišove dotáciu pre samosprávy a organizácie v okrese. Na 73 projektov rozdelila spolu vyše 1,2 milióna eur. Mesto Trebišov získalo na zateplenie a revitalizáciu kultúrneho strediska príspevok 200-tisíc eur. Z ďalších podporených projektov pôjde 90-tisíc na rekonštrukciu a modernizáciu domu smútku v Čiernej nad Tisou a 34-tisíc na rekonštrukciu Klubu dôchodcov v Sečovciach.

Do pôvodného zoznamu priamo na zasadnutí pribudla dotácia 130-tisíc eur na dokončenie infraštruktúry štadióna v Trebišove, 100-tisíc eur na rekonštrukciu miestnych komunikácii v Kráľovskom Chlmci a 20-tisíc pre sociálny podnik v obci Veľaty.