Regióny Košice

Vieme, čo navrhuje prokurátor pre neľútostného VRAHA z Michaloviec: Dočká sa ERIKA spravodlivosti?

Skončí Erikin vrah za mrežami? ZDROJ: archív zoznam.sk

KOŠICE – Prokurátor Krajskej prokuratúry Košice podal návrh na väzobné stíhanie 18-ročného V. H., ktorý je obvinený z vraždy v Michalovciach. Stotožnil sa tak s podnetom policajného vyšetrovateľa. Okrem útekovej však navrhuje aj preventívnu väzbu. O vzatí do väzby bude Okresný súd Košice II rozhodovať vo štvrtok popoludní. Povedala to hovorkyňa Krajskej prokuratúry Košice Jarmila Janová.

 

Za podstatný dôvod takzvanej útekovej väzby považuje to, že muž sa po spáchaní skutku snažil ujsť do Česka. Poukazuje aj na hrozbu vysokého trestu. “Pokiaľ ide o dôvody takzvanej preventívnej väzby, obvinený sa skutku dopustil mimoriadne brutálnym, surovým a zavrhnutiahodným spôsobom, čo umocňuje obavu z jeho nekontrolovateľného a mimoriadne agresívneho správania, najmä po požití alkoholických nápojov,” dodala.

Janová pripomenula, že obvinený je nezamestnaný, bez akéhokoľvek príjmu a nevlastní žiaden majetok. “Reálne teda existuje dôvodná obava, že páchaním trestnej činnosti by si aj v budúcnosti zabezpečoval finančné prostriedky na svoje živobytie,” vysvetlila. Z doterajšieho vyšetrovania zároveň vyplýva, že pred vraždou konzumoval alkoholické nápoje a prenasledoval aj inú ženu, ktorej sa však podarilo ukryť.

K vražde v Michalovciach, pri ktorej zomrela 46-ročná žena, došlo ráno na Nový rok (1. 1.). Obvinený ju naháňal a viackrát bodol. Následne jej ukradol mobilný telefón a peňaženku. Žena zraneniam na mieste podľahla. V. H. čelí obvineniu z obzvlášť závažného zločinu vraždy.