Regióny Košice Top

VIDEO ŠKANDÁL! Výlet sa zmenil na HRÔZU: Do rodiny s pol ročným DIEŤAŤOM hádzali kamene, POLÍCIA údajne nekonala

Ilustračné foto. ZDROJ: fb Polícia SR

Prípadov je viac

Pod príspevkom sa okamžite zhromaždilo niekoľko komentárov, ktoré dokazujú, že to nie je prvý prípad. Tomáš píše: “Robia to isté aj na začiatku dediny. Chodievam tam minimálne raz do tyždňa a menej ako 70km/h okolo nich nechodím . Urobili nám aj škodu a polícia s tým nič neurobí. Jeden ako druhý. Rozpŕchnu sa medzi kolibami v osade. Na autobusoch bežná vec, že sú porozbíjané sklá.”

Aj Ľudmila sa podelila so svojou nepríjemnou skúsenosťou: “Veľmi dobre povedané. Mne pred rokom vykradli auto na Závadke. Keď som chcela podať trestné oznámenie, privolaní policajti mi sami povedali, že s tým nič nedosiahnem, lebo na dávky im siahnuť nemôžu. A to sme mali zlodejov a ich akože “rodičov” hneď tam.”

Polícia sa prípadom vraj zaoberá, starosta je bezmocný

V tejto súvislosti nám svoje stanovisko poskytla aj hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach – Lenka Ivanová: “V sobotu (8.7.) bolo prijaté oznámenie o poškodení motorového vozidla v obci Rudňany pri miestnej osade. Od začiatku tohto roku polícia v obci Rudňany pri miestnych osadách eviduje viacero prípadov poškodenia motorových vozidiel, ku ktorým došlo hádzaním kameňov. Na stotožnení osôb policajti intenzívne pracujú. Zo strany Policajného zboru je už dlhodobo venovaná zvýšená pozornosť tejto problematike a v týchto oblastiach je zvýšený výkon služby. To, či v uvedenom prípade hliadky postupovali v intenciách zákona, už preveruje oddelenie kontroly Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach.”

Starosta obce Rudňany, Rastislav Neuvirth, sa k celej veci vyjadril pre médiá nasledovne: “Bohužiaľ aj s takýmito problémami na samosprávach dlhodobo bojujeme…. Taktiež sa pýtam: „Dokedy budeme trpieť ataky zo strany rómskych obyvateľov a prečo v našej krajine nedokážeme prijať zákony, ktoré budú chrániť slušných ľudí?“ Niekoľkokrát sme zvolali stretnutia kvôli danej problematike, ale do dnešného dňa sa nedokázala prijať žiadna legislatívna zmena, ktorá by aspoň z časti tento problém vyriešila. Zákony postavili samosprávy, a bohužiaľ aj štátnu políciu, do role štatistu. Trestnoprávna zodpovednosť alebo vymožiteľnosť pohľadávok pri týchto ľuďoch je nulová.”

Problém vidí v zákonoch, ktoré nie sú nastavené tak, aby boli títo ľudia postihnuteľní: “Po návšteve ľudí, ktorí sa zaoberajú danou problematikou, som dostal jasnú odpoveď. Takéto zákony nikto nepodpíše. Tak sa znova pýtam, či zákonodarcovia, štátni úradníci a pani prezidentka budú donekonečna ochraňovať ľudí, ktorí opakovane ničia majetok samospráv a fyzických osôb, zanedbávajú výchovu svojich detí a čakajú, kedy im vláda odklepne ďalšiu jednorazovú pomoc? “