Regióny Košice Top

VIDEO HASIČ Tomáš nahral PIESEŇ pre mŕtvych kolegov Lukáša (†27) a Mariána (†43): ANJELI z OHŇA! Z týchto SLOV puká srdce

ZDROJ: Facebook/ D.S., Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby SR

KOŠICE – Z obrovského nešťastia, ktoré sa stalo v pondelok na diaľnici D1 pri Hornej Strede sa viacerí dodnes nevedia spamätať. Životy dvoch profesionálnych hasičov vyhasli v priebehu chvíle, keď boli privolaní k horiacemu autu. Hasič Tomáš z Košíc zložil pre zosnulého Lukáša (†27) a Mariána (†43) dojímavú pieseň, z ktorej sa tlačia slzy do očí.

Obrovský smútok a žiaľ zavládol medzi hasičmi po tom, čo prišli o svojich kolegov a dobrých kamarátov Lukáša a Mariána. Hasič Tomáš Čekan, ktorých pochádza z Košíc, pre nich dokonca zložil aj dojímavú pieseň ako hold ich pamiatke. Spieva sa v nej o dvoch anjeloch s krídlami z ohňa a dymu.

Nádhernú pieseň hasič zverejnil na sociálnej sieti so slovami: “Chlapci, pre vás!”

Rodinám pomôže štát

Okrem dojímavej piesne od kolegu sa rodinám zosnulých hasičov snaží pomôcť aj štát. Rodinám obetí tragickej pondelkovej (27. 5.) nehody na diaľnici D1 pri Hornej Strede vyplatia po 50-tisíc eur. Návrh Ministerstva vnútra SR schválila v stredu vláda.

„Tieto prostriedky nebudú podliehať zúčtovaniu zo strany pozostalých a ich zúčtovanie a zdanenie vykoná Ministerstvo vnútra SR v zmysle príslušných predpisov,“ uviedol rezort v predkladacej správe.