Regióny Košice Top

TO TU EŠTE NEBOLO Cukrári hlásia plné kapacity, maškrty si už do Vianoc neobjednáte

Cukrári pripravujú koláče.
Ilustračné foto. Zdroj: TASR / Milan Kapusta

KOŠICE – Hoci je len polovica novembra viacerí cukrári už varujú, že ak ste si vianočné koláčiky nezarezervovali doteraz, už ich zohnať nemusíte. Upozorňujú najmä na to, že ich kapacity sú plné a viac si u nich maškrty na Vianoce neobjednáte.

 

Ak ste aj vy ten typ, čo si všetko nechá na poslednú chvíľu a nestresuje sa kvôli všetkým drobnostiam tak pozor! Na vianočnom stole ti totižto môže chýbať obľúbená maškrta, bez ktorej si mnohí Vianoce ani len nevedia predstaviť. 

Cukrári v košickom kraji na sociálnych sieťach začali zverejňovať informácie o tom, že ďalšie objednávky na vianočné koláčiky už zobrať nemôžu. “Milí zákazníci. Objednávky na vianočné koláčiky už neberieme. Kapacita je naplnená,” upozorňujú cukrári z cukrárenskej Rodinky v Rozhanovciach.

Podobne je na tom aj cukráreň Cukrárenská výroba Dama v Spišskej Novej Vsi, kde autori na sociálnej sieti upozorňujú, že “na Vianoce už neberieme objednávky. Ďakujeme za pochopenie.” Rovnako na tom sú aj cukrári v Rožňave, ktorí taktiež už neberú objednávky na krabičky koláčov. “Vážení zákazníci a priatelia. Vianočné objednávky na mix krabičky zákuskov už neberieme. Stále ešte máte možnosť si objednať krabičky čajových (lineckých) koláčikov,” napísali správcovia sociálnej siete Koláčikovo Rožňava.

Deficit vianočných koláčikov aj v iných okresoch

Zákuskové šialenstvo sa ale netýka len košického kraja. Internet akoby zaplavila vlna cukrárov, ktorí svojich zákazníkov varujú, že tento rok si od nich vianočné maškrty nevychutnajú. Podobne je na tom aj Orava, kde cukrári z Výroba cukrárskych výrobkov, ktorá sa nachádza v Oravskom Bielom Potoku tiež upozorňujú na to, že objednávky už neberú. “Chceli by sme vám oznámiť, že z kapacitných dôvodov na Vianoce už neberieme nové objednávky,“ napísali na sociálnej sieti.

Cukrári pripravujú koláče.
Cukrári pripravujú koláče. Zdroj: TASR / ÚVZ SR

Ľudia na Orave sa dokonca obávajú, žeby koláče na Vianoce už nemuseli zohnať a ich stôl tak nebude rozvoniavať od všakovakých maškŕt. Jedna z obyvateliek Dolného Kubína dokonca na sociálnej sieti poprosila ľudí o pomoc, “Prosím vás, prijíma ešte niekto objednávky na vianočné koláče? “ Pridal sa aj ďalšia obyvateľka, “berie ešte niekto objednávky na koláče na Vianoce?”

Ľudia sa im v komentároch snažili pomôcť a pridávali mená rôznych cukrárov, o ktorých si mysleli, že ešte zopár objednávok možno zoberú. Vzápätí im na to odpovedali ostatní, že aj títo cukrári už majú žiaľ plno a žiadne ďalšie objednávky neberú.

Ak ste si teda ešte nestihli spraviť objednávku, tak sa poponáhľajte.