Regióny Košice

Veľkokapacitné očkovacie centrum v Michalovciach otvoria v sobotu

Zdroj: TASR / Jakub Kotian

KOŠICE – Košický samosprávny kraj otvorí nové veľkokapacitné očkovacie centrum v Michalovciach v sobotu 24. apríla. Záujemcovia o očkovanie sa môžu hlásiť cez takzvanú elektronickú čakáreň, ktorú spravuje Národné centrum zdravotníckych informácií.

 

“Teraz je tam približne 1200 – 1300 záujemcov. Ide o prvé otvorenie, následne podľa množstva záujemcov v e-čakárni budeme otvárať michalovské centrum aj ďalšie dni. V tomto prípade máme vakcín dostatok,” uviedol v stredu pre TASR lekár Košického samosprávneho kraja René Hako.

V priestoroch športovej haly Gymnázia Pavla Horova chcú očkovať aspoň 1000 ľudí denne, aktuálne vakcínou od spoločnosti AstraZeneca. V košickom veľkokapacitnom centre na Ostrovského ulici bude očkovanie pokračovať v nedeľu (25. 4.) vakcínou spoločnosti Moderna a v pondelok vakcínou AstraZeneca.

“Záujem je posledné dni pomerne veľký, prispelo k tomu posunutie vekovej hranice, čo veľmi vítame a veríme, že sa bude naďalej posúvať. Tiež veríme, že v ďalších dňoch dôjdu ďalšie očkovacie dávky zo strany ministerstva zdravotníctva,” povedal Hako. Košický samosprávny kraj aktuálne zaočkoval celkovo už 47 580 ľudí.