Regióny Košice Top

VEĽKÁ ZMENA Krajský policajný riaditeľ v Košiciach končí: Prežil som si hektické obdobie

Radoslav Fedor. Zdroj: KR PZ Košice
Radoslav Fedor. Zdroj: KR PZ Košice

KOŠICE – Policajtov pôsobiacich v Košickom kraji čaká obrovská zmena. Po takmer štyroch rokoch odchádza súčasný krajský policajný riaditeľ Radoslav Fedor odchádza do civilu.

 

O tom, že šéf košického policajného prezídia nadobro odchádza zo svojho postu, informoval Michal Slivka, hovorca Prezídia Policajného zboru SR. “K 30. aprílu odchádzajú z funkcií a požiadali o skončenie služobného pomeru krajskí riaditelia z Trnavy, Trenčína a Košíc,“ povedal policajný hovorca.

Meno nového policajného riaditeľa v Košiciach však neuviedol. Radoslav Fedor denníku Korzár potvrdil, že za neho hľadajú na poste riaditeľa náhradu. „Po viac ako 30-ročnej práci v polícii som sa rozhodol, že ukončím pracovný pomer a odídem do výsluhového dôchodku. Meno svojho nástupcu neviem,“ vraví Fedor.

Dodal, že vo funkcii prežil síce pekné, ale hektické obdobie. „Vnímam ho ako obdobie výziev. Po nástupe za krajského riaditeľa som mal pred sebou majstrovstvá sveta v hokeji, potom majstrovstvá sveta v hádzanej, neskôr prišla korona kríza. Nasledovala návšteva pápeža a nakoniec situácia v súvislosti so situáciou na Ukrajine. Prežil som si hektické obdobie. Nestihol som si vydýchnuť, ale s jedným nádychom do ďalšej práce,“ povedal nám Fedor.

Plk. JUDr. Radoslav Fedor. predtým pôsobil vo funkcii riaditeľa Okresného riaditeľstva (OR) PZ v Trebišove. Pred štyroma rokmi nahradil na poste riaditeľa Juraja Leška. Pri nástupe na svoju pozíciu však sám podotkol, že najväčším problémom je podľa neho, že v súčasnosti dosť policajtov odchádza do výsluhového dôchodku. „V rámci OR PZ Trebišov som pôsobil 26 rokov, z toho ako okresný riaditeľ sedem. Prešiel som si v podstate všetkými zložkami polície od najnižších, takže veľmi dobre viem, kde je čo vylepšovať. Momentálne sa zoznamujem so situáciou vo všetkých okresoch kraja. Ako problém vidím skutočnosť, že v dohľadnom čase pomerne dosť policajtov odchádza do výsluhového dôchodku a bude ich potrebné nahradiť,“ vysvetlil Radoslav Fedor.