Regióny Košice

Veľká policajná razia v Košiciach. Policajti chytili sto vodičov pod vplyvom alkoholu

Ilustračná foto. Zdroj: pixabay.com

Košice – Policajti z Košického kraja odhalili počas uplynulých dvoch týždňov na cestách 100 vodičov pod vplyvom alkoholu. Hodnota alkoholu v dychu viac ako jedno promile bola až u 31 z nich. Polícia tiež zaznamenala desať dopravných nehôd vodičov pod vplyvom alkoholu. Ako v tejto súvislosti informovala košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová, na bezpečnosť cestnej premávky bude počas leta v Košickom kraji dohliadať viac policajtov.

 

Hneď tri prípady dopravných nehôd, ktorých pôvodcom bol vodič s množstvom alkoholu v dychu prevyšujúcim jedno promile, sa podľa Mésarovej slov stali v sobotu 17. júla. “Krátko po polnoci viedol dodávkové vozidlo značky Citroen Jumper 34-ročný vodič, štátny občan Ukrajiny, ktorý na Bielocerkevskej ulici v Košiciach spôsobil dopravnú nehodu a z miesta ušiel,” priblížila s tým, že Ukrajinca bezprostredne po kolízii zadržala policajná hliadka. Dychová skúška uňho preukázala 1,58 promile. Popoludní bola účastníčkou dopravnej nehody neďaleko Michaloviec, pri križovatke na obec Trnava nad Laborcom 34-ročná žena, ktorá pri dychovej skúške nafúkala viac ako dve promile.

Tretí prípad sa týkal výjazdu policajnej hliadky k ohlásenej nehode osobného auta, ktoré sa malo nachádzať v priekope pri železničnom priecestí medzi mestom Veľké Kapušany v okrese Michalovce a obcou Čierne Pole. Policajti na mieste našli 60-ročného vodiča s povrchovými poraneniami hlavy, ktoré mu zdravotnícki záchranári ošetrili na mieste. “Dychová skúška u vodiča požitie alkoholu potvrdila,” doplnila Mésarová s tým, že jej hodnota dosiahla 1,17 promile.

 

Ilustračná foto. Zdroj: pixabay

Vodiči zo všetkých troch prípadov sú obvinení z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, pričom im hrozí trest odňatia slobody až na jeden rok. Mésarová aj v tejto súvislosti upozorňuje na zvýšený počet policajtov na cestách. “Budú na miestach a v časoch, keď najčastejšie dochádza k nehodám a kolíziám, ale aj všade tam, kde si to situácia vyžiada,” informovala s tým, že pozornosť budú venovať aj motocyklistom, cyklistom či chodcom. Dohliadať majú aj na dodržiavanie správneho prechádzania cez železničné priecestia, preventívne bude viac policajtov aj v okolí kúpalísk, železničných staníc, detských ihrísk a ďalších miest so zvýšeným pohybom osôb.