Regióny Košice

VEĽKÁ ANKETA STAROSTOV: Starosta Vyšného Opátskeho pohorel, sympatie si naopak získala Kovačevičová

Zdroj: FB / Obec Horný Lieskov

KOŠICE – Komunálne voľby sa blížia a my sme sa preto na našom spravodajskom portáli Zoznam.sk rozhodli zistiť, ktorý starosta či primátor, má podľa vás najväčší predpoklad vyhrať, a ktorý si naopak vaše sympatie nezískal.  Od spustenia VEĽKEJ ANKETY STAROSTOV, ktorá už trvá približne dva mesiace, sa do hlasovania zapojilo takmer 84-tisíc ľudí z celého Slovenska. Stále však môžete hlasovať, a tým dať tak najavo, čo si o ich činoch pre vás myslíte. Ako to zatiaľ v našej ankete vyzerá v metropole východu? Udrží sa primátor Košíc vo svojom kresle alebo ho nahradí niekto druhý?

 

Podľa priebežného hlasovania v našej ankete má súčasný primátor mesta Košice Jaroslav Polaček viac svojich priaznivcov ako tých, ktorí s ním nie sú spokojní. Aj keď rozdiel medzi hlasujúcimi nie je príliš veľký. Svoju dôveru vyjadrilo súčasnému primátorovi 53,95% obyvateľov Košíc, no 46,05% Košičanov by si prialo na poste primátora niekoho iného. Zisťovali sme prečo.

Veľkú podporu prejavili súčasnej starostke Lenke Kovačevičovej obyvatelia mestskej časti Nad jazerom. Až 76% občanov je so súčasnou starostkou spokojných, svoje pochybnosti vyjadrilo len 24% obyvateľov sídliska. Aj starosta mestskej časti Krásna, Peter Tomko, má zjavne u svojich obyvateľov veľké sympatie, keďže 72,66% hlasovalo za to, aby ostal vo svojej funkcii a len 27,34% hlasovalo proti.

Ostali by len štyria

Z dvadsiatich dvoch košických mestských častí by svoju pozíciu obhájili zatiaľ 3 starostovia a jedna starostka. Starostom by okrem Tomka a Kovačevičovej naďalej ostal Ján Nigut(Ťahanovce – 100%) a Jozef Karabin (Pereš – 66,67%). Svojimi skutkami a činmi nepresvedčil obyvateľov mestskej časti Košice – Vyšné Opátske starosta Viktor Mikluš. Svoju nedôveru mu prejavilo až 90,48% obyvateľov.

Nie každý Starosta si dokázal udržať sympatie svojich voličov počas celého volebného obdobia. Svedčia o tom aj priebežné výsledky hlasovania v jednotlivých obciach Košického okresu. Medzi takýchto starostov patrí napríklad aj Stanislav Hada, starosta obce Rankovce, s ktorým nesúhlasí až 93,33 percenta obyvateľov. Ani starosta obce Bidovce, Pavol Azari, na tom nie je najlepšie. S jeho politickými krokmi a činmi nie sú spokojní až 87,80 percent Bidovčanov. Naopak, Emila Imru, starostu obce Čakanovce, by nemenilo až 80% objaviteľov. Podobne je na tom aj Ondrej Valik (Ďurkov – 66,67%) či Iveta Hadašová (Ďurďošík – 56,25%).

Veľký prieskum spokojnosti občanov s primátormi a starostami: Hlasujte v ankete a zistite akú dôveru má zástupca vášho mesta alebo obce

Spravodajský portál zoznam.sk vám prináša exkluzívnu anketu dôveryhodnosti komunálnych lídrov. Vo veľkej ankete starostov môžete aj vy rozhodnúť, či vás primátor, čo starosta presvedčil svojimi doterajšími krokmi a svojou politikou. Hlasovať môžete do 12. decembra, pričom každý môže hlasovať len raz.