Regióny Košice Michalovce

V Zemplínskom múzeu pripravili na jarné prázdniny tvorivé aktivity pre školákov

Ilustračná foto. Zdroj: TASR/Roman Hanc

MICHALOVCE – Zemplínske múzeum v Michalovciach pripravuje na jarné prázdniny tvorivé aktivity a edukačné programy pre žiakov. Ako pre TASR uviedla riaditeľka Zemplínskeho múzea Stanislava Rovňáková, program “Jarné prázdniny v múzeu” je pripravený od 26. februára do 1. marca. Pondelok (26. 2.) bude tematicky venovaný archeológii s dôrazom na novú expozíciu, ktorú múzeum otvorilo v januári.

 

“Program je naplánovaný na dopoludnie. Každý deň sa bude venovať inej téme, ako napríklad príroda, diela Jozefa Teodora Moussona a výtvarné umenie,” uviedla Rovňáková s tým, že žiaci navštívia aj expozície. Predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka uviedol, že osem kultúrnych zariadení, ktorých zriaďovateľom je kraj, má pripravené podujatia na jarné prázdniny.

Sú to múzeá v Michalovciach a Rožňave, Východoslovenské múzeum, Východoslovenská galéria, hvezdárne v Medzeve a Michalovciach, knižnica a Gemerské osvetové stredisko. “Vďaka regionálnej autobusovej doprave sú všetky naše zariadenia v regióne ľahko dostupné,” zdôraznil. Jarné prázdniny prinesú aj zmenu v regionálnej doprave. “Autobusy budú počas tohto obdobia premávať v prázdninovom režime,” uviedla spoločnosť Arriva Michalovce, ktorá zabezpečuje dopravu v Košickom kraji.