Regióny Košice

V UNLP Košice bude od stredy platiť zákaz návštev

Zdroj: FB / UNLP KE

KOŠICE – V Univerzitnej nemocnici Louisa Pasteura (UNLP) Košice bude od stredy (4. 10.) platiť zákaz návštev pacientov. Dôvodom je zvýšený výskyt vírusovej hepatitídy typu A v Košiciach a okolí a tiež vyšší výskyt respiračných ochorení. Zákaz platí do odvolania. TASR o tom informovala hovorkyňa nemocnice Monika Krišková.

“Cieľom opatrenia je zabrániť ďalšiemu šíreniu nákazy a eliminovať riziko prenosu na hospitalizovaných pacientov a zdravotnícky personál,” uviedla.

Výnimky zo zákazu, pri dodržaní predpisov hygienicko-epidemiologického režimu, s dôrazom na dezinfekciu rúk a prekrytie dýchacích ciest u návštev, sú povolené v prípade návštevy pacientov, ktorým je poskytovaná paliatívna starostlivosť, sú ťažko chorí alebo umierajúci. “Návštevu v písomnej forme schvaľuje vedúci pracoviska alebo lekár v službe,” spresnila Krišková. Medzi výnimky patrí aj návšteva kňaza s cieľom podávania sviatosti pomazania ťažko chorým a umierajúcim pacientom. Osobné veci pacientom je možné priniesť denne od 15.00 do 16.00 h po dohode s personálom.