V Trebišove stavajú 78 nájomných bytov! Firma by to mala stihnúť za 18 mesiacov

SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. je najväčší poskytovateľ komplexných informačných služieb na Slovensku. Je moderným informačným médiom založeným na báze nezávislej tlačovej agentúry.

TREBIŠOV – Mesto Trebišov začalo s výstavbou 78 mestských nájomných bytov na sídlisku Juh za viac ako 4,6 milióna eur s DPH. Investícia je považovaná za jednu z najvýznamnejších a rozsahom najväčších v meste Trebišov. Informovala o tom hovorkyňa mesta Trebišov Martina Mištaničová. Výstavbu realizuje firma CEDIS a stihnúť by to mala do 18 mesiacov od odovzdania staveniska.

Na výstavbu bytov samospráva mesta Trebišov získala dotáciu Ministerstva dopravy a výstavby SR vo výške 1 665 970 eur a úver zo Štátneho fondu rozvoja bývania v sume 2 992 240 eur. Stavba bude pozostávať z dvoch samostatne stojacich bytových domov označených C a D. Postavené budú vo väzbe na už existujúce dva bytové domy A a B. K objektom je navrhnutá prístupová komunikácia s podzemnými príslušnými inžinierskymi sieťami, parkoviská, verejné osvetlenie a priestor na zberné nádoby. Bytové domy budú 5-podlažné, každý bude pozostávať z 39 jednoizbových, dvojizbových a trojizbových bytových jednotiek. Spoločné priestory budú tvoriť vstupné zádveria, chodby, pivnice, miestnosť na uloženie kočiarov a bicyklov. V strednej sekcii sa počíta s miestnosťou pre výmenníkovú stanicu. Vstup do každej sekcie bude krytý prístreškom s valbovou strechou. Byty na prízemí budú mať terasu, byty na 2. až 5. poschodí balkón. Zastavaná plocha každého bytového domu bude 732 metrov štvorcových. Priemerná obytná plocha jedného bytu je takmer 60 metrov štvorcových. Najmenšie bytové jednotky budú mať rozlohu 31 metrov štvorcových, trojizbové byty budú mať rozlohu 77 metrov štvorcových.

 

Viac o téme: byty, nájomné, Trebišov, výstavba

Súvisiace články