Regióny Košice Michalovce

V štyroch nemocniciach na Zemplíne je hospitalizovaných 178 pacientov s koronavírusom

Zdroj: TASR / AP

MICHALOVCE – V štyroch nemocniciach siete Svet zdravia na Zemplíne leží k štvrtku s ochorením COVID-19 178 pacientov. Údaje TASR poskytla za sieť nemocníc Jana Fedáková.

 

Najviac pacientov je v michalovskej nemocnici, a to 66. “Z toho ôsmi potrebujú podporu umelej pľúcnej ventilácie a 52 kyslíkovú liečbu. Kapacita je celkovo 81 COVID lôžok,” uviedla Fedáková. Obsadenosť lôžok tak predstavuje 81 percent. Počas januára mali v nemocnici priemerne denne hospitalizovaných 59 pacientov. V domácej karanténe sa nachádza 11 zamestnancov.

V nemocnici v Humennom sa zdravotníci starajú o 46 pacientov s novým koronavírusom. Dvaja z nich sú napojení na umelú pľúcnu ventiláciu a 29 má kyslíkovú liečbu. Tamojšia kapacita je 54 lôžok. V domácej karanténe je 11 zamestnancov.

V trebišovskej nemocnici majú 38 pacientov, z toho dvaja sú na umelej pľúcnej ventilácii a 23 na kyslíkovej liečbe. Kapacita je tam 72 COVID lôžok. Osem zamestnancov je v karanténe.

Vo Vranove nad Topľou je v nemocnici hospitalizovaných 28 pacientov s ochorením COVID-19. Traja sú na umelej pľúcnej ventilácii, ďalších 22 potrebuje podpornú kyslíkovú liečbu. Kapacita je 56 lôžok. V domácej karanténe sú dvaja zamestnanci.