Regióny Košice Spišská Nová Ves

V spišskonovoveskej nemocnici odštartovalo valentínske darovanie krvi

Zdroj: TASR / Pavol Zachar

SPIŠSKÁ NOVÁ VES – Spišskonovoveská nemocnica pozýva všetky zamilované dvojice, aby prišli darovať krv. Špeciálne valentínske darovanie krvi sa v nemocnici začalo vo štvrtok a potrvá do 19. februára. Informovala o tom komunikačná špecialistka siete nemocníc Svet zdravia Jana Fedáková.

 

„Počet darcov pre pandémiu koronavírusu značne klesol a nemocnice potrebujú doplniť zásoby krvi pre pacientov, u ktorých dochádza k veľkým stratám krvi, napríklad onkologických pacientov, mamičky s ťažkým pôrodom či akútne úrazy. Nemocnice potrebujú krv všetkých krvných skupín, výrazný nedostatok však evidujú najmä s negatívnym Rh faktorom,“ uviedla Fedáková. Ako doplnila, v období okolo Valentína chcú osloviť najmä zamilované dvojice. Nemocnica však uvíta aj ostatných darcov.

V spišskonovoveskej nemocnici sú odberové dni v pondelok, utorok, štvrtok a piatok v čase od 7.00 do 11.00 h. Z epidemiologických dôvodov pre maximálnu bezpečnosť darcov je potrebné sa na darovanie krvi objednať telefonicky. Pre spišskonovoveské hematologicko-transfúziologické oddelenie je darcom k dispozícii číslo 053/4199 122.