Regióny Košice

V Slovenskom raji pribudne nový cyklistický chodník

HRABUŠICE – Približne 6,1 kilometra dlhý cyklistický chodník pribudne v Slovenskom raji. Spojí obce Hrabušice, Letanovce, Spišské Tomášovce a Smižany. V sobotu tam poklepali základný kameň. Ako uviedla starostka obce Hrabušice Jana Skokanová, práce by mali trvať pol roka.

 

“Projekt je financovaný z dvoch zdrojov. Jedna časť je z Integrovaného regionálneho operačného programu a druhá časť z dotácie Ministerstva dopravy a výstavby SR. Dnes boli víťaznej firme Eurovia SK odovzdané zmluvy a po ich prekontrolovaní začne realizovať vyhratú zákazku,” povedala Skokanová.

Nový cyklistický chodník bude podľa jej slov prínosom pre región. “Trasa ide cez obce Hrabušice – Letanovce – Spišské Tomášovce a Smižany, čím sa odbúra počet cyklistov na cestách tretej triedy Košického samosprávneho kraja. Trasa bola prístupná i doteraz, len to bolo cez pole, po prašnej ceste a dala sa využívať iba počas teplých dní,“ doplnila starostka s tým, že cyklisti si budú môcť užívať pohľad nielen na Tatry, ale i samotný Slovenský raj, ktorého cyklotrasa je súčasťou.

Ako priblížila Skokanová, celkové náklady na výstavbu predstavujú približne milión eur. “Bolo to obstarané ako líniová stavba, avšak s účasťou všetkých obcí. Každá z nich sa podieľa na projekte piatimi percentami,” dodala Skokanová.