Regióny Košice Trebišov

V Prešove otvorili zrekonštruovanú plaváreň. Vyšla na 3,3 milióna eur

Zdroj: www.plavarentrebisov.sk

PREŠOV – Po kompletnej rekonštrukcii v Trebišove v piatok otvorili vynovenú krytú plaváreň. Celkové náklady sa pohybujú na úrovni 3,3 milióna eur bez DPH.

 

“Po tom, čo bola plaváreň definitívne zatvorená v roku 2012, vznikla potreba, hlavne zo strany ľudí, mať takéto zariadenie k dispozícii. Vzhľadom na to, že Trebišov ním disponoval, len nebolo vo funkčnom stave, tak sme sa rozhodli ako Mestské zastupiteľstvo a vedenie mesta pracovať na tom, aby dostalo svoju novú tvár,” uviedol primátor mesta Marek Čižmár.

Súčasťou zrekonštruovanej plavárne sú po novom aj ubytovacie zariadenia, fitnes zóna či saunový svet. Celkové náklady na rekonštrukciu sa podľa primátora pohybujú na úrovni 3,3 milióna eur bez DPH.

“Suma obsahuje aj účelové dotácie vlády, ktoré boli v roku 2015 vo výške 432 000 eur, v roku 2018 vo výške 500 000 eur a regionálny príspevok vo výške  eur. Mesto z rozpočtu prispelo sumou viac ako dva milióny eur,” doplnil Čižmár.

Verí, že plaváreň budú využívať nielen Trebišovčania, ale aj ľudia z regiónu.

“Zároveň očakávam väčšiu návštevnosť, istým spôsobom aj exkluzivitu, keďže podobnou cestou ako my sa vydávajú aj okolité mestá. Čo sa týka mesta, rekonštrukcia bola zameraná a spájaná aj s možnosťou ponuky tejto služby, hlavne školákom i seniorom,” doplnil Čižmár.