V Moldave nad Bodvou vznikne multifunkčné centrum pre deti a mládež

MOLDAVA NAD BODVOU – Multifunkčné centrum pre deti a mládež v Moldave nad Bodvou vznikne v bývalom kine. Mesto o tom informuje na svojej webovej stránke s tým, že celkové oprávnené výdavky projektu Priestor nás spája sú vo výške viac ako 725.000 eur. Spolufinancovanie radnice predstavuje necelých 110.000 eur. Peniaze na to vyčlenila z rezervného fondu.

 

Cieľom projektu je zriadenie multifunkčného centra pre deti a mládež, ktoré bude koordinačným centrom pre ďalšie centrá, ktoré pracujú s mládežou a deťmi v meste a okolí. Má osem rozvojových aktivít zameraných na infraštruktúru, komunikáciu, šport, učenie, umenie, a tradície. Výsledkom bude aj nová koncepcia rozvoja práce s mládežou. „Budeme mať centrum, v ktorom môžeme prezentovať základné myšlienky viažuce sa k histórii, tradíciám – starším aj novodobým. Vieme tam predstaviť ľudí, ktorí pre mesto niečo znamenali alebo urobili. Dôležité je, že toto všetko ukážeme deťom, mladým ľudom, aby mali pocit hrdosti a možno ich aj niečo z majstrovstva našich predkov naučíme,“ povedal primátor Slavomír Borovský.

Projekt získal podporu z výzvy z Nórskeho finančného mechanizmu. Po rekonštrukcii niekdajšieho kina má na prvom podlaží vzniknúť vstupná hala, multifunkčná hala, ktorá bude slúžiť ako jazykové centrum, knižnica, mediálna knižnica, sklad a hygienické zariadenia. Na druhom podlaží bude galéria, čitáreň a ďalšie miestnosti pre návštevníkov aj personál. „Celková rekonštrukcia ráta aj s vonkajšou terasou a prístavbou – tie sú však zahrnuté v druhej etape, ktorá nie je súčasťou tohto projektu. Všetky priestory budú vhodným miestom pre neformálne stretnutia a zmysluplné trávenie voľného času,“ uvádza radnica. Projekt má byť zrealizovaný do 30 mesiacov od podpisu zmluvy.

Viac o téme: deti, ihrisko, Moldava nad Bodvou, multifunkčné centrum

Súvisiace články