Regióny Košice

V Kysaku odstraňujú následky povodne, viacero chát je stále neprístupných

Ilustračná fotografia, Zdroj: TASR / František Iván

KYSAK – Po tohtotýždňovej povodni realizujú v Kysaku v okrese Košice-okolie čistiace práce. Podľa starostu Ľubomíra Krajňáka sa naplno rozbehnú po tom, ako voda úplne opadne a studne budú nad jej hladinou. Predpokladá, že následky záplav budú odstraňovať ďalšie dva až tri týždne.

 

„Voda klesla zo 440 centimetrov na 330, čiže asi o meter a pol. V jednej lokalite sa stále nedá dostať do chát, v ďalších štyroch to už nie je problém. V záhradkárskych lokalitách máme 75 chát, z toho 21 je z cesty stále neprístupných,“ povedal pre TASR s tým, že rozmiestnili kontajnery, do ktorých obyvatelia vyhadzujú zatopený nábytok. Aktuálne spolu s dobrovoľnými hasičmi a piliarmi odčerpávajú vodu z pivníc či sprejazdňujú cesty odstraňovaním popadaných a naplavených stromov.

V uplynulých dňoch zasiahol celé územie Slovenska intenzívny dážď, ktorý spôsobil na viacerých miestach rozsiahle povodne. V Kysaku naďalej platí tretí stupeň povodňovej aktivity, vyhlásili ho v utorok (13. 10.) večer. Následne došlo k vybreženiu sa Hornádu, ktorý zaplavil desiatky nehnuteľností v chatových lokalitách v katastri tejto obce.