Regióny Košice

V košickej nemocnici sa vlani narodilo takmer 3-tisíc detí. V šačianskej 1830

Zdroj: TASR/AP

KOŠICE – V Univerzitnej nemocnici Louisa Pasteura (UNLP) Košice sa počas minulého roka narodilo spolu 2859 detí. Prevahu v počte mali chlapci, v dvoch pôrodniciach nemocnice sa ich narodilo 1462, dievčat bolo 1397.

 

“Pribudli tiež dve bábätká, ktoré sme našli v Hniezde záchrany, obaja boli zdraví a silní chlapci. Medzi novorodencami bolo aj 40 dvojičiek a jedny trojičky,” informovala vo štvrtok hovorkyňa nemocnice Monika Krišková. Najčastejšími chlapčenskými menami roku 2020 boli podľa jej slov Jakub, Michal, Tomáš, Filip a Samuel. Medzi najzaujímavejšie patrili napríklad Levente, Levi, Jozue, Pascal či Juraj Klementín. Medzi dievčenskými menami prevládali Eliška, Nina, Ema, Viktória a Mia. Mamičky zvolili aj netradičné mená ako Klarisa Tia, Constanza, Imelda, Meda či Tijana.

Jediné minuloročné trojčatá v Košickom kraji prišli na svet v pôrodnici na Triede SNP 1 koncom novembra. Narodili sa cisárskym rezom, spolu s mamičkou z okresu Prešov išli domov krátko pred Vianocami. Ďalších 1830 detí sa vlani narodilo v nemocnici v košickej Šaci. Z nich bolo 905 chlapcov a 925 dievčat, v 12 prípadoch išlo o dvojčatá. Informovala o tom Ivana Popluhárová zo spoločnosti AGEL SK, pod ktorú nemocnica patrí. Oproti roku 2019 sa počet novorodencov v nemocnici zvýšil o 13. Nemocnica chystá pre budúce mamičky aj novinky, oddelenie o nich však bude informovať až v čase, keď epidemická situácia umožní samotnú realizáciu.