Regióny Košice

V košickej nemocnici po nehode pri Dargove ošetrili 51 zranených

KOŠICE – Celkovo 51 zranených ošetrili v Univerzitnej nemocnici Louisa Pasteura (UNLP) v Košiciach po dopravnej nehode autobusu pri Dargove. Pre TASR to uviedla vedúca komunikačného odboru nemocnice Ladislava Šustová.

 

“V dôsledku mimoriadnej udalosti súvisiacej s dopravnou nehodou autobusu bol v UNLP aktivovaný traumatologický plán. Do akcie bolo zapojených spolu 105 zamestnancov našej nemocnice z Oddelenia urgentného príjmu, Kliniky úrazovej chirurgie, Centrálneho operačného traktu vrátane anestéziológov a intenzivistov,” povedala Šustová s tým, že zranených na ošetrenie priviezli hasiči z miesta nehody evakuačným autobusom.

Pri obci Dargov sa prevrátil autobus. Zdroj: Facebook/Polícia SR – Košický kra

“Naši zdravotníci ošetrili spolu 51 zranených. Väčšina z nich si vyžadovala ambulantné ošetrenie. Dominovali ľahšie otrasy mozgu a povrchové poranenia hlavy a končatín. Zo stredne závažných úrazov utrpeli cestujúci zlomeniny rebra a stavcov, vyskytli sa aj pomliaždenia vnútorných orgánov. Hospitalizovať bolo potrebné spolu šesť pacientov,” uviedla hovorkyňa nemocnice.

Na snímke nehoda autobusu z Ukrajiny pred obcou Dargov v okrese Trebišov. Zdroj: TASR/Roman Hanc

Ako doplnila, v priestoroch Kliniky úrazovej chirurgie personál cez evakuačný rozhlas poskytoval informácie zraneným v ich rodnom jazyku. “Po ukončení krízovej udalosti boli ošetrení pacienti prevezení evakuačným autobusom do záchytného centra v Trebišove,” dodala Šustová. K nehode autobusu smerujúceho k hraniciam s Ukrajinou došlo v nedeľu ráno pri obci Dargov v okrese Trebišov. V autobuse sa viezlo 54 cestujúcich. Zranení skončili v nemocniciach v Košiciach a v Trebišove. Nehoda si nevyžiadala obete na životoch.