Regióny Košice

V Košiciach sa rozdávali ocenenia. Odniesli si ich desiatky policajtov

Zdroj: TASR / Diana Semanová

KOŠICE – Desiatky košických mestských policajtov si v stredu prevzali verejné ocenenia. Išlo najmä o tých príslušníkov mestskej polície, ktorí pri výkone služby svojím iniciatívnym konaním zachránili život a zdravie občanov, ako aj tých, ktorí sú v službe 25 rokov. Ocenenia si prevzali aj ďalšie osobnosti verejného a spoločenského života.

 

Čestný odznak a ďakovný list za mimoriadne zásluhy odovzdalo vedenie mesta desiatim mestským policajtom, jedno ocenenie udelili in memoriam. „Svoju prácu mám veľmi rád, baví ma pomáhať ľuďom a podieľať sa na tom, aby sa v meste cítili bezpečne. Stále hovorím, že za človeka majú hovoriť predovšetkým činy,” povedal ocenený mestský policajt Lukáš Imrich. Včasným zásahom sa mu podarilo zabrániť v samovražde človeku, ktorý chcel skočiť zo strechy. Ako povedal primátor Jaroslav Polaček, záchrana ľudských životov je neoceniteľná. „Je potrebné si to pripomínať a motivovať našich policajtov,“ uviedol.

Plaketu za odpracované roky a ďakovný list mesta za 25 rokov aktívnej a záslužnej práce si prevzalo 22 príslušníkov mestskej polície. Košická polícia má v súčasnosti 264 členov a 22 kadetov sa pripravuje na výkon služby. Podľa Polačeka rady mestskej polície plánujú naďalej rozširovať.

Čestný odznak a ďakovný list za zásluhy o bezpečnosť v meste a jeho obyvateľov dostalo od vedenia mesta ďalších osem mestských policajtov a deväť osobností verejného a spoločenského života. Medzi nimi boli napríklad riaditeľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Radoslav Fedor či riaditeľ Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Košiciach Tomáš Berzetei.

Náčelník mestskej polície, vedúci oddelenia ochrany objektov, ako i velitelia troch staníc mestskej polície dostali počas slávnostného oceňovania aj Pamätnú medailu krajskej polície v Košiciach. Z rúk jeho riaditeľa Fedora ju získali ako prejav vďačnosti a uznania za dlhoročnú spoluprácu krajskú a mestskej polície a osobitný podiel na jej rozvíjaní sa.