Regióny Košice

V Košiciach na Ružínskej a Slobody začali s opravou ciest

Zdroj: kosice.sk

KOŠICE – Mesto Košice pokračuje v zlepšovaní stavu chodníkov a ciest na svojom území. V piatok sa v mestskej časti Západ začala ďalšia zo série súvislých opráv úsekov ciest. Motoristi sa z tohto dôvodu musia na ulici Slobody a Ružínskej ulici od budúceho týždňa pripraviť aj na niektoré dopravné obmedzenia.

Počas prvej etapy rekonštrukcie nastanú z dôvodu výmeny obrubníkov menšie obmedzenia v dĺžke zhruba 50 metrov, keď tam dôjde k zníženiu maximálnej rýchlosti a zúženiu vozovky.

„V druhej etape stavebných prác, počas ktorých sa bude dávať nový asfalt, dôjde k čiastočnej uzávere v celom úseku opravovanej miestnej komunikácie. Žiadame preto vodičov motorových vozidiel, aby tam rešpektovali použité dočasné dopravné značenie a dávali zvýšený pozor na cestnú premávku vo voľnom jazdnom pruhu,” uviedlo mesto.

Súvislú opravu na Ružínskej ulici od Triedy SNP po križovatku ulíc Ružínska – Slobody, ako aj úsek na ulici Slobody od križovatky Ružínska – Slobody po Toryskú ulicu, bude až do 15. októbra podľa rámcovej zmluvy s mestom Košice vykonávať spoločnosť Cesty Liptovský Mikuláš.