Regióny Košice

V Košiciach musia riešiť nečakaný problém. Kandidáti z transparentných výberových konaní nemajú podporu u poslancov

Zdroj: TASR –/ Františšek Iván

KOŠICE – Primátor Košíc Jaroslav Polaček je sklamaný z toho, že víťazi transparentných konaní pravdepodobne nedostanú podporu mestského zastupiteľstva. Uviedol to v stredu na mimoriadnom brífingu.

“Po rokovaniach, ktoré boli s poslancami, to vyzerá tak, že poslanci nepodporia kandidátov, ktorí vzišli z transparentných výberových konaní,” informoval. Viacerí poslanci podľa Polačeka argumentujú tým, že vybraných ľudí nepoznajú a nemajú ich dôveru. Zároveň však zdôraznil, že výberové konania nikto nespochybnil ani z radov uchádzačov, ani poslancov. Proces označil za “najčestnejší” a “najtransparentnejší” v histórii Košíc. Zároveň avizoval, že sa s poslancami bude naďalej rozprávať a rokovať.

Mená najlepších kandidátov výberových konaní zverejnilo mesto Košice v utorok (17. 9.). Ak týchto nominantov vo štvrtok (19. 9.) odobrí mestské zastupiteľstvo, funkcií by sa mohli ujať v októbri. Novým riaditeľom Bytového podniku mesta Košice (BPMK) by mohol byť Peter Vrábel, šéfom Dopravného podniku mesta Košice (DPMK) Tomáš Kizek, na čele Tepelného hospodárstva Košice (TEHO) by mohol zostať Jaroslav Tkáč a do K13 – Košické kultúrne centrá mieri Tomáš Petraško.