V Košiciach malo testovanie hladký priebeh. Účasť bola nižšia

KOŠICE – Počas druhého víkendu plošného testovania obyvateľov na nový koronavírus, ku ktorému pristúpila košická samospráva pre nepriaznivú epidemiologickú situáciu v regióne, boli čakacie časy v odberových miestach minimálne. Antigénovými testami sa v sobotu prišlo otestovať menej ľudí oproti minulému týždňu.

 

„Ľudia sa asi báli zimy, bolo tu dnes mínus deväť, tak sa im asi nechcelo ísť z domu, alebo chceli ísť do prírody,“ povedal pre TASR hovorca mesta Vladimír Fabian s tým, že prípadné obavy obyvateľov z dlhých minút strávených na zime boli zbytočné. „Vôbec sa nečaká, je to pohodlné,“ skonštatoval. Aj keď samospráva avizuje nižšiu účasť, presný počet otestovaných osôb zverejní mesto v nedeľu 17. januára.

Testovanie na 63 odberových miestach a tiež prostredníctvom mobilnej odberovej jednotky na testovanie v útulkoch pre ľudí či osadách bude pokračovať aj v nedeľu v čase od 9.00 h do 17.00 h. V rovnakom čase sa v nedeľu testovanie uskutoční aj v meste Medzev a obciach Budimír a Veľká Ida. Plošné testovanie počas tohto víkendu avizovali aj obce Belža, Nový Salaš a Slanská Huta. V obci Rešica sa testovanie na požiadavku zastrešujúceho lekára presúva na utorok 19. januára. Obce z okresu Košice-okolie sa rozhodli pridať k aktivite Košíc vzhľadom na nepriaznivú epidemiologickú situáciu v regióne. Antigénové testovanie zároveň realizuje aj košická oceliareň.

Viac o téme: COVID-19, koronavírus, Košice, priebeh, testovanie

Súvisiace články