Regióny Košice

V Košiciach bude tento týždeň fungovať 15 fontán

Ilustračná foto. Zdroj: TASR / Dušan Hein

KOŠICE – Košice po sezónnej prestávke a jarnej údržbe postupne spúšťajú prevádzku svojich fontán. Tento týždeň ich má fungovať dokopy 15. Fontánu v mestskom parku v súčasnosti opravujú. Informuje o tom magistrát na svojej webovej stránke.

 

Uplynulý víkend spustili hrajúcu fontánou na Hlavnej ulici, fontánu pri kaplnke sv. Michala, Fontánu zverokruhu pri súsoší Immaculata a Severný potôčik. Ďalšie, aj tie v mestských častiach, by mala Správa mestskej zelene Košice, ktorá má fontány na starosti, sprevádzkovať v najbližších dňoch. Má ísť o 11 fontán, a to na Dominikánskom námestí, na Alžbetinej ulici, v parku Drevný trh, pri Dome umenia, v Moyzesovom parku, pri magistráte, pri OC Luník II a Luník VII, ako aj dve fontány v parku na Komenského ulici a fontánu na sídlisku Mier.

„Aj napriek súčasnej komplikovanej pandemickej situácii sa nám po zime podarilo sfunkčniť väčšinu fontán, niekde sme k tomu pridali aj práce na skultúrnení a spríjemnení ich okolia pre návštevníkov. Výnimkou bude zatiaľ naša najväčšia fontána v mestskom parku. Počas pravidelnej údržby zistili naši pracovníci nedostatky, ktoré nebolo možné operatívne odstrániť,“ uviedla riaditeľka Správy mestskej zelene Marta Popríková. Predpokladá, že túto fontánu sprevádzkujú v nasledujúcich týždňoch.