Regióny Košice

V Kežmarku majú deväť odberných miest. Rady sú minimálne

Zdroj: FB / Mesto Kežmarok

KEŽMAROK – V Kežmarku je na celoplošné víkendové testovanie na ochorenie COVID-19 otvorených deväť odberných miest. “Situácia v meste je zatiaľ pokojná, testovanie prebieha bez problémov, vďaka rezervačnému systému sa pred odbernými miestami netvoria takmer žiadne alebo len minimálne rady,” informovala TASR Barbora Sosková z mestského úradu.

 

Prípravy na bezproblémový začiatok antigénového testovania sa podľa nej začali už skoro ráno, keď si administratívni pracovníci prevzali potrebné testovacie sady a označenia. Prebehla i ranná kontrola odberných miest s primátorom Jánom Ferenčákom a referentom civilnej ochrany mesta Kežmarok.

 “O obsadenosti odberných miest sú občania priebežne informovaní. Bez potreby rezervácie je k dispozícii odberné miesto Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra,” uviedla Sosková. Skríningové testovanie v meste sa koná v sobotu a nedeľu (24. 1.) od 8.00 do 12.00 h a od 12.45 do 20.00 h. Podľa zoznamov radnice by malo byť otestovaných približne 10 500 ľudí vo veku od 15 do 65 rokov s trvalým pobytom v Kežmarku.