Regióny Košice Top

ÚTOK na známeho PRIMÁTORA priamo uňho doma! Muž preliezol plot, vyhrážal sa, že mu rozbije papuľu: ŠOKUJÚCE, prečo to spravil

Zdroj: FB/Polícia SR (ilustračné), TASR/Roman Hanc

KOŠICE – Dramatické momenty mal zažiť košický primátor Jaroslav Polaček (nezávislý) po tom, čo páchateľ v stredu večer vnikol na pozemok jeho rodinné domu. Nadával mu, vyhrážal sa a chcel sa biť. Naštvalo ho totiž kvákanie žiab.

K prípadu, ktorý vyšetruje polícia, došlo v obci Družstevná pri Hornáde v okrese Košice–okolie. Páchateľom bol sused pod vplyvom alkoholu. Na základe informácií z policajného zdroja o tom píše denník Korzár.

“V záhrade preliezol dva metre vysoký plot z pletiva súvisle oploteného pozemku. Od jeho majiteľa požadoval stíšiť zvuk, konkrétne kvákanie žiab, ktoré má na pozemku v jazierku. Okrem toho majiteľovi vulgárne nadával a vyhrážal sa, že mu „rozbije papuľu“, strkal do neho rukami a snažil sa vyvolať bitku,” priblížil denník konanie páchateľa .

Primátor Košíc Jaroslav Polaček. Zdroj: TASR / Roman Hanc

Polícia začala vo veci trestné stíhanie pre prečiny porušovania domovej slobody a nebezpečného vyhrážania. Na základe vyšetrovania rozhodne, či mužovi bude vznesené obvinenie a hroziť mu väzenie, alebo bude prípad odstúpený na priestupkové konanie.