Regióny Košice

Utečenci sa poďakovali ukrajinskými špecialitami. Pochutnali si na nich stovky Košičanov

vojna, Ukrajina, USA, utečenci
Ukrajinci, ktorí našli svoj druhý domov na Slovensku, sa dnes poďakovali Košičanom ukrajinskými špecialitami. ZDROJ: TASR

KOŠICE – Niekoľko stoviek Košičanov prijalo dnes popoludní pozvanie na “gastro poďakovanie” ukrajinských odídencov, ktorí našli dočasné útočisko pred vojnovým konfliktom v metropole východu. Pri Staromestskej radnici sa podávali ukrajinské špeciality, na podujatí vystúpil aj ukrajinský spevácky zbor Karpaty. Stretnutie sa vo večerných hodinách ukončí pietnou spomienkou na obete vojnového konfliktu.
     

 

Podujatie má byť podľa slov starostu košickej mestskej časti Staré Mesto Igora Petrovčika symbolickým poďakovaním Ukrajincov za “vrúcne prijatie”, pomoc a podporu, ktorú od začiatku vojnového konfliktu našli u miestnych obyvateľov. Mestská časť umožnila ukrajinským matkám ubytovaným v

Košiciach navariť boršč, pelmene i holubky. Radnica tiež návštevníkom ponúkla “staromestský guláš”, ktorý od vypuknutia vojnového konfliktu varila na slovensko-ukrajinskej hranici.

“Verím, že sa všetci cítia dobre a budeme ďalej pracovať na vzájomnej integrácii utečencov v našich krásnych Košiciach,” skonštatoval Petrovčik počas podujatia. V jeho závere si zúčastnení pripomenú obete vojnového konfliktu zapálením sviečok.