Regióny Košice

Úsek medzi Čaňou a Gyňovom opravili, v pláne sú ďalšie rekonštrukcie ciest v Košickom kraji

Zdroj : TASR / Roman Hanc

Spolu do 50 kilometrov ciest chce do konca stavebnej sezóny zrekonštruovať v okrese Košice-okolie Košický samosprávny kraj. Tento týždeň oficiálne ukončili opravu úseku medzi obcami Čaňa a Gyňov. Informovala o tom hovorkyňa samosprávneho kraja Anna Terezková.

 

Podľa predsedu kraja Rastislava Trnku je stav ciest v uvedenom okrese najhorší v rámci kraja. Aj preto počas leta sústredili kapacity krajskej samosprávy na cesty II. a III. triedy, ktoré neprešli väčšou rekonštrukciou prakticky od ich výstavby. „V okrese Košice-okolie sme opravili už viac ako 20 kilometrov ciest, v najbližších dňoch pribudne ďalších sedem kilometrov zrekonštruovaných vozoviek,“ povedal s tým, že na dlhodobo kritizovanom úseku medzi obcami Čaňa a Gyňov pribudol nový súvislý asfaltový koberec.

Rekonštrukciou prešiel aj trojkilometrový úsek medzi obcami Gomboš a Perín. Kraj v tomto roku ukončil aj opravu cesty medzi Boliarovom a Bačkovíkom, ktorej súčasťou bola i rekonštrukcia dvoch mostov v intravilánoch oboch obcí. Nový asfaltový koberec má tiež cesta medzi Baškou a Bukovcom, v Nižnom Klátove a v Seni. Opravy tiež realizovali na úsekoch Hýľov – Zlatá Idka, medzi obcami Haniska – Čaňa a v Nižnej Myšli. Obnovou prešiel aj úsek dlhý 2,3 kilometra medzi obcou Jasov a jeho časťou Počkaj.

Košický kraj chce ešte počas leta opraviť cestu medzi obcami Kecerovce – Bunetice, Vajkovce smer Kráľovce, medzi Čečejovcami a Paňovcami aj úsek od obce Sady nad Torysou – časť Byster v smere na obec Olšovany. V septembri majú pristúpiť k oprave úsekov Baška-spojka a Mudrovce-spojka.