Regióny Košice Michalovce

Ukrajinského kamionistu vyslobodili hasiči z kabíny už bez známok života

Ilustračná foto. Zdroj: TASR / KR PZ v Prešove

PALÍN – K tragickej dopravnej nehode došlo v stredu (10. 3.) v okrese Michalovce. Ukrajinský vodič (28) nákladného motorového vozidla po nej zostal zakliesnený v kabíne. Hasičom sa ho z nej podarilo vyslobodiť už bez známok života, informovala TASR hovorkyňa košického krajského policajného riaditeľstva Lenka Ivanová.

 

K nehode došlo medzi obcami Palín a Zemplínska Široká krátko po 17.00 h. Podľa Ivanovej sa Ukrajinec pravdepodobne dostatočne nevenoval vedeniu vozidla a sledovaniu situácie v cestnej premávke, a pri prejazde miernej ľavotočivej zákruty neprispôsobil rýchlosť jazdy svojim schopnostiam, stavu vozovky a aktuálnym poveternostným podmienkam a zišiel na nespevnený povrch vozovky. “Obrovský kolos už nedokázal ovládať, vozidlo stiahlo do priekopy, kde skončilo otočené na streche,” doplnila.

Požitie alkoholu alebo iných návykových látok u vodiča má odhaliť pitva, polícia začala vo veci trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia. “To, ako presne k tejto tragickej dopravnej nehode došlo, ale aj to, čo bolo jej príčinou, je predmetom ďalšieho vyšetrovania,” dodala Ivanová. Škodu na vozidle vyčíslili na 20-tisíc eur.