Regióny Košice

Turkov nasnímaných kamerami zadržali 140 metrov od hranice

Ilustračná fotografia, Zdroj: TASR / Vladimír Benko

NIŽNÉ NEMECKÉ – Dvojicu štátnych príslušníkov Turecka, ktorých pri nelegálnom vstupe na územie Slovenskej republiky nasnímali kamery, zadržali hraniční policajti vo vzdialenosti 140 metrov od vonkajšej hranice. O zásahu v katastri obce Nižné Nemecké v okrese Sobrance Informovala o tom hovorkyňa Riaditeľstva hraničnej a cudzineckej polície Agnesa Kopernická.

 

Ako uviedla, prekročenie hranice neznámymi osobami zaznamenali monitorovacie kamery v utorok 11. mája v popoludňajších hodinách. “Na miesto boli okamžite vyslané hliadky. Krátko po incidente kontrolovali policajti oddelenia hraničnej kontroly Policajného zboru Vyšné Nemecké v pôsobnosti Riaditeľstvo hraničnej a cudzineckej polície Sobrance približne 140 metrov od vonkajšej hranice dvoch štátnych príslušníkov Turecka a predviedli ich na oddelenie,” priblížila. Turci absolvovali RT-PCR test na ochorenie COVID-19 s negatívnym výsledkom.

Policajti vydali cudzincom rozhodnutie o administratívnom vyhostení s uložením zákazu vstupu na územie SR a ostatných členských štátov EÚ na obdobie troch rokov. “Dňa 13. mája boli obaja na základe dohody Európskeho spoločenstva a vlády Ukrajiny o readmisii osôb odovzdaní príslušníkom Štátnej pohraničnej služby Ukrajiny,” doplnila Kopernická.