Regióny Košice Trebišov

Trebišov: Spustili novú nabíjaciu stanicu pre elektromobily

Ilustračná foto. Zdroj: TASR / AP

TRENIŠOV – V Trebišove pribudla nová verejne prístupná elektrická nabíjacia stanica. Umiestnená je na parkovisku za budovou Mestského kultúrneho strediska.

 

„Nová elektronabíjacia stanica je k dispozícii pre občanov, rovnako aj príslušníkov útvaru mestskej polície, ktorí využívajú v rámci výkonu svojich služieb okrem iných vozidiel aj elektromobil,“ informovala vo štvrtok hovorkyňa mesta Martina Mištaničová.

Mesto na projekt získalo dotáciu 5000 eur z ministerstva hospodárstva, dofinancovanie z vlastných zdrojov bolo vo výške 3845 eur. Stanica je napojená na medzinárodnú roamingovú platformu s možnosťou online informácií o jej využívaní a mesačným prehľadom spotreby elektrickej energie. Vyhradené sú pri nej dve parkovacie miesta s príslušným dopravným značením.

„Samospráva mesta Trebišov podporuje aj takýmto krokom rozvoj ekologickej dopravy, ktorá nezaťažuje životné prostredie smogom z výfukov. Vďaka výstavbe stanice zlepší podmienky na postupné zvyšovanie počtu vozidiel s nízkymi a nulovými emisiami v cestnej premávke,“ uviedla Mištaničová.

Ďalšiu stanicu na elektrické nabíjanie má mesto už osem rokov zriadenú pri budove mestského úradu.